کدخبر: ۲۱۲۰۴۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

محاکمه ۶ مامور پلیس به اتهام قتل ۳ نفر در تهران + جزئیات

ما مسیر زیادی دنبال آنها بودیم و حدود ۱۲ بار شلیک هوایی داشتیم اما راننده پراید بدون توجه به این هشدارها به راهش ادامه داد. وقتی خودرو متوقف شد، مظنون پیاده شد و دستش را به کمرش برد که ما تصور کردیم قصد شلیک دارد و تیراندازی کردیم. این اظهارات در حالی بیان شد که بررسی صحنه جرم آثار خون را داخل خودرو نشان می‌داد.

شش مأمور پلیس سبزوار که در جریان تعقیب و گریز متهم فراری، سه نفر را با شلیک گلوله به قتل رسانده بودند در جلسه‌ای 4 ساعته محاکمه شدند.ایران نوشت: این درگیری مرگبار 4 آبان 94 در تهران رخ داد و در جریان آن شش مأمور مسلح با کلاشنیکف و کلت به‌ سمت سرنشینان خودروی پراید شلیک کردند که سه سرنشین پراید جان باختند.

این شش مأمور که سه نفر از آنها مأمور امنیت و اطلاعات و سه نفر نیز از پلیس آگاهی بودند هفته گذشته پس از صدور کیفرخواست برای محاکمه به شعبه دوم دادگاه کیفری انتقال یافتند. صبح دیروز متهمان برای رسیدگی به پرونده‌شان پیش روی قضات این شعبه به ریاست قاضی محسن زالی و قاضی محمدی مستشار دادگاه ایستادند.

در آغاز جلسه دادگاه خانواده سه مقتول در جایگاه ایستاده و خواستار قصاص شدند. در ادامه متهمان به ترتیب در برابر قاضی قرار گرفته و به دفاع از خود پرداختند. یکی از آنها به قاضی گفت: ما مسیر زیادی دنبال آنها بودیم و حدود 12 بار شلیک هوایی داشتیم اما راننده پراید بدون توجه به این هشدارها به راهش ادامه داد. وقتی خودرو متوقف شد، مظنون پیاده شد و دستش را به کمرش برد که ما تصور کردیم قصد شلیک دارد و تیراندازی کردیم. این اظهارات در حالی بیان شد که بررسی صحنه جرم آثار خون را داخل خودرو نشان می‌داد.در پایان این جلسه 4 ساعته و نفسگیر، با توجه به اظهارات متناقض شش مأمور پلیس، قضات دادگاه وارد شور شدند تا برای این پرونده تصمیم‌گیری کنند.