کدخبر: ۲۱۲۸۷۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
هشدار و تهدید ترامپ علیه ایران درباره از سرگیری برنامه هسته‌ای

هشدار و تهدید ترامپ علیه ایران درباره از سرگیری برنامه هسته‌ای

اقتصادنیوز : رئیس جمهوری آمریکا که با اعلام خروج واشنگتن از برجام با فشارهای بین المللی روبه رو شده است با تکرار ادعاهای پیشین خود گفت که به ایران توصیه می شود که برنامه هسته ای خود را از سر نگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دونالد ترامپ امروز در کنفرانس خبری در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه در صورت ازسرگیری برنامه هسته ایران چه واکنشی خواهد داشت؟، گفت: به شدت توصیه می کنم که ایران برنامه هسته ای خود را از سر نگیرد.

وی مدعی شد که اگر آن ها (ایرانی ها) این کار را انجام دهند، پیامدهای سختی به دنبال خواهد داشت.

ترامپ درباره وضعیت پس از خروج از برجام گفت: احتمالا با ایران برخورد خوبی نخواهیم داشت، اما این هم خوب است. آن ها باید زندگی را بفهمند؛ چرا که فکر نمی کنم آن ها درکی از زندگی داشته باشند.

وی با تکرار ادعاهایش درباره برجام گفت: سخت ترین تحریم هایی را که علیه کشوری وضع کرده ایم، علیه ایران اعمال می کنیم و این (تحریم ها) خیلی زود اجرایی می شوند. بخش بزرگی از این تحریم ها در حال حاضر وضع شده و باید ببینم چه روی می دهد.

ترامپ به مخالفت برخی سناتورهای دمکرات که اکنون حامی ماندن در برجام هستند، اشاره کرد و گفت: آن ها می دانند که این توافق به ضرر اسرائیل است اما نمی خواهند از آن حفاظت کنند.

رئیس ‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه شب، با تکرار اتهام و توهین علیه ایران اعلام کرد که دولتش دیگر در برجام نخواهد ماند. 

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بلافاصله پس از اعلام تصمیم رئیس‌جمهوری آمریکا تأکید کرد که این اتحادیه به توافق هسته‌ای با ایران پایبند است. 

سران انگلیس، آلمان و فرانسه نیز با انتشار بیانیه های جداگانه حمایت خود را از برجام اعلام کردند.