کدخبر: ۲۱۳۹۱۳ لینک کوتاه

ترفندهایی برای رهایی از بوی رنگ در خانه

یکی از راههای موثر برای خلاصی از بوی رنگ در خانه باز گذاشتن پنجره ها و روشن کردن شمع در خانه است.

خانه نو خریده اید و یا در حال بازسازی خانه برای عید هستید ؟ مبارکتان باشد اما اگر خانه خود را رنگ کرده اید مراقب عوارض ماندن بوی رنگ در خانه باشید. بوی رنگ در خانه ، بویی آزار دهنده و مضر است که باید هرچه سریعتر از خانه خارج شود . راههای زیادی برای خلاصی از بوی رنگ اتاق وجود دارد که ما موثرترین آنها را در این مطلب به شما یادآوری میکنیم.

یکی از کارهای اساسی و معمول برای نوسازی و تعمیر خانه ها، رنگ آمیزی است اما این کار معمولا با مشکلاتی از جمله پیچیدن بوی رنگ و مواد شیمیایی در اتاق ها همراه است که در صورت ماندن طولانی در چنین فضایی. باعث بروز علایمی مانند سردرد، سرگیجه، حالت تهوع، سوزش چشم و... می شود. چند راه برای رفع این مشکل را در ادامه بخوانید.

چند راه ساده برای خلاصی از بوی رنگ خانه

هر چند ساده ترین راه برای مقابله با این مشکل، تهویه مناسب یا باز گذاشتن پنجره های خانه است تا به وسیله گردش هوا، بوی نامطبوع از بین برود اما روشهای دیگری هم هست:

شمع روشن: با روشن کردن چند شمع در فضای خانه می توانید مواد شیمیایی معلق در هوا را بسوزانید و از شر این مواد بد بو و تا حدودی خطرناک راحت شوید.

قرار دادن پیاز در خانه بوی رنگ را از بین میبرد

پیاز:چند پیاز را برش بزنید و تکه های آن را داخل ظروفی قرار دهید و در اتاق ها بگذارید. پیاز گزینه ای مناسب برای این کار است. از آن می توان برای از بین بردن باکتری ها و میکروب ها هم استفاده کرد.

دانه قهوه: دانه های قهوه را در قسمت های مختلف اتاق قرار دهید تا جذب بو، انجام پذیرد.

زغال چوب:زغال به خاطر خاصیت جذب کنندگی، بوی رنگ و مواد شیمیایی را به خوبی جذب می کند و کمک شایانی به حل مشکل خواهد کرد.

لیمو: لیمو را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و در قسمت هایی که رنگ آمیزی شده، قرار دهید. لیمو تا 2 روز اثر جذب کنندگی دارد و خواهید دید که پس از دو روز چگونه مواد شیمیایی را به خود جذب کرده است.

ترکیب وانیل و روغن نعنا:اگر این ترکیبات را در دسترس دارید، می توانید مقداری پنبه را به اندازه توپ پینگ پنگ در آورید و آن را به محلول مذکور آغشته کنید و در اتاق ها بگذارید تا بوی رنگ و مواد را به خود جذب کند. اگر پنبه در دسترس ندارید، چند قطره از این محلول را داخل کاسه آب بریزید و در کنار دیوار رنگ آمیزی شده، قرار دهید.

سرکه:می توانید، سرکه را درون ظرفی بریزید و در گوشه ای از اتاق قرار دهید تا بوی اتاق کاهش یابد.