کدخبر: ۲۱۳۹۷۸ لینک کوتاه

معاون ترامپ: انتقال سفارت آمریکا راهی به سوی صلح است

معاون رئیس‌جمهور آمریکا طی یک سخنرانی در سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن مدعی شد که انتقال سفارت آمریکا به قدس راهی به سوی صلح است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، علیرغم مخالفت‌های فلسطینیان و بسیاری از مقامات جامعه بین‌الملل، «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی به مناسبت فاجعه اشغال فلسطین که به «یوم النکبه» معروف است، در سفارت رژیم صهیونیستی در واشنگتن از اقدام کشورش در انتقال سفارت آمریکا به قدس استقبال کرد.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» گزارش کرد، پنس اینطور گفت: «ترامپ در به رسمیت‌ شناختن این شهر (قدس) بعنوان پایتخت اسرائیل، به جای خیال و داستان، حقیقت را انتخاب کرده است-و حقیقت تنها پایه عدالت و صلح بادوام است».

ترامپ روز 15 آذر امسال قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و اعلام کرد که قصد دارد سفارت کشورش را از تل‌آویو به این شهر منتقل کند.

این تصمیم با مخالفت‌ها و محکومیت‌های گسترده جهانی مواجه شد و دو هفته بعد، روز 30 آذرماه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با 128 رأی موافق و 9 رأی مخالف قطعنامه‌ای را در محکومیت آن به تصویب رساند.

پنس همچنین گفت: توافق ایران نه آرامش و نه صلح به همراه نداشت و هرگز نیز چنین چیزهایی به همراه نخواهد داشت. در حقیقت حمله بی‌سابقه موشکی ایران به اسرائیل، صحت تصمیم ترامپ برای خروج از این توافق (برجام) را اثبات کرده است و این اقدام خطرناک و تهاجمی تنها عزم ما را تقویت می‌کند».