کدخبر: ۲۱۵۳۸۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مواضع ضد ایرانی پنتاگون در همراهی با پمپئو

مواضع ضد ایرانی پنتاگون در همراهی با پمپئو

اقتصادنیوز : ساعاتی پس از عنوان به اصطلاح راهبرد جدید ضد ایرانی از سوی وزیر خارجه آمریکا، پنتاگون اعلام کرد که در حال بررسی واکنش های بالقوه در قبال رفتار منطقه ای تهران است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، «رابرت منینگ» سخنگوی پنتاگون مدعی شد که ما برای مقابله و برخورد با نفوذ مخرب ایران در منطقه همه اقدام های لازم را انجام خواهیم داد.

منینگ گفت که پنتاگون در حال بررسی این است که اقدام های کنونی علیه ایران را تشدید کند یا موارد جدیدی اتخاذ کند، اما درباره جزئیات و ماهیت این اقدامات سخنی نگفت.

این اظهارات سخنگوی پنتاگون در حالی است که ساعاتی پیش مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در یک سخنرانی مملو از اتهام های بی اساس، راهبرد جدید سیاست خارجی واشنگتن پس از خروج از برجام را در قبال ایران اعلام کرد.

پمپئو گفت که آمریکا پس از خروج از برجام به دنبال تشدید فشار مالی و تحریم های بی سابقه علیه ایران، جلوگیری از نفوذ و هژمونی تهران در منطقه و ممانعت از برنامه هسته ای و موشکی آن است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه 18 اردیبهشت اعلام کرد که کشورش از توافق هسته ای با ایران خارج شده و تحریم های رفع شده را بازخواهد گرداند.