کدخبر: ۲۱۶۱۹۹ لینک کوتاه

تحریم‌های ایران از نگاه سیدحسن نصرالله

«سیدحسن نصرالله» تاکید کرد که هدف آمریکا از اعمال فشارها و تحریم ها علیه ایران این است که این کشور کمک به مقاومت را متوقف کند.

به گزارش ایرنا، دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به وضع تحریم های جدید علیه ایران گفت: فشار دوچندان بر ایران به عنوان حامی اصلی مقاومت لبنان و منطقه ادامه دارد. آنها بر ایران فشار می آورند تا کمک به مقاومت را متوقف کند و همینطور بر همه حامیان جنبش های مقاومت فشار می آورند.
دبیرکل حزب الله تاکید کرد که آنچه در جریان است، بخشی از نبرد برای ناکام گذاشتن طرح خاورمیانه بزرگ است.
نصرالله افزود: زمانی که در برابر طرحی می ایستی که می خواهد نفت و آب تو را به غارت ببرد، قطعا دشمن تو را تهدیدی برای موجودیت خود می داند. یکی از قواعد مبارزه، این است که ایستادگی و عزم و اراده در برابر قتل و ویرانی و مهاجرت برجسته شود.
به گفته وی، انسان در دیدگاه آمریکا و متحدانش، فقط مبلغی پول است و این خطای بزرگ آنان در برخورد با مقاومت است.
نصرالله خطاب به آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدانش گفت: شما در فهم مقاومت و این مردم، دچار مشکل هستید، این مقاومت در لبنان و فلسطین، مزدور نیستند، بلکه آنها پایبند به عقیده و باورشان هستند و میهن شان برای آنها مساله مهمی است.
وی افزود: اینها حاضرند در سخت ترین شرایط زندگی کنند تا آرمان شان پیروز شود. ممکن نیست که با فشار و جلوگیری از منابع تامین مالی بر آنها غلبه کنید و این نبردی دو سر باخت برای شماست. این کارها چیزی را برای مقاومت تغییر نمی دهد، مقاومتی که پیروزی سال 2000 را به دست آورد و اکنون توانمندتر و سخت تر شده است
نصرالله در ابتدای سخنان خود با یادآوری آزادسازی جنوب لبنان، این روز را نقطه عطفی مهم از نظر انسانی، ملی و جهادی در لبنان و جهان عرب دانست.
وی با تبریک این پیروزی به همه تاکید کرد که این روز مملو از درس های قابل توجه است که می توان به آنها تکیه کرد.
دبیرکل حزب الله با گرامیداشت یاد کسانی که در آزادسازی جنوب لبنان نقش داشتند گفت: رزمندگان قهرمان، شهدا، جانبازان و اسرا، کسانی هستند که سرزمین ما را آزاد کردند و در کنار آنها، همه مردم، ارتش و نیروهای امنیتی، گروه های مقاومت و ارتش سوریه در این پیروزی شریک هستند.
وی افزود: باید در این عید، از جمهوری اسلامی ایران نیز یاد کنیم که همواره در کنار ما ایستاده و از ما حمایت کرده است.
نصرالله از «بی وفایی و سکوت جهانی که از لبنان دست کشیده بودند» هم یاد کرد.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: امکانات مقاومت، در آن زمان بسیار ناچیز بود، ولی با این حال پیروزی بزرگ حاصل شد. این پیروزی را خداوند به مردم و فرزندانشان در مقاومت عطا کرد، چرا که شایسته و لایق این پیروزی بودند.