کدخبر: ۲۱۷۶۹۵ لینک کوتاه

نصب صلیب برای ساختمان‌های دولتی بایرن آلمان اجباری شد

اقتصادنیوز: قانونی در ایالت بایرن آلمان که ثروتمندترین ایالت این کشور است، به اجرا در آمده که به موجب آن کلیه ساختمان‌های دولتی باید در ورودی ساختمان خود صلیب نصب کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مارکوس سودر، رئیس دولت منطقه‌ای ایالت بایرن صلیب را نماد بنیادین هویت این ایالت می‌داند.

طبق این قانون کلیه ساختمان‌های دولتی در ایالت عمدتا کاتولیک آلمان باید صلیب نصب کنند.

به مدارس، موزه‌ها و سالن‌های تئاتر و سینما هم توصیه شده که روی در ورودی صلیب نصب کنند.

منتقدان، اتحادیه سوسیال-مسیحی بایرن را که هم‌پیمان اتحادیه دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل است، به بهره‌برداری سیاسی از دین برای جلب رأی دست‌راستی‌ها و حامیان حزب آلترناتیو برای آلمان متهم کرده‌اند.

قرار است اواخر سال جاری در ایالت بایرن انتخابات برگزار شود.

بسیاری از جمله حزب سوسیال دموکرات و کاردینال راینهارد مارکس، رئیس مجمع اسقف‌های آلمان از این تصمیم انتقاد کرده‌اند.

این اقدام همچنین با مخالفت گروه‌های اسلامی در آلمان مواجه شده و این گروه‌ها، دولت ایالت بایرن را به رعایت استانداردهای دوگانه متهم کرده‌اند.

در آلمان زنان مسلمان می‌توانند حجاب به سر داشته باشند اما در برخی ایالت‌ها، محدودیت‌هایی برای پوشش اسلامی در دادگاه‌ها و مدارس وجود دارد. مونیخ، پایتخت ایالت بایرن از جمله جاهایی است که این ممنوعیت در آن اعمال می‌شود.

رهبر یک گروه اسلامی آلمانی به خبرگزاری رویترز گفته است مسلمان‌ها مشکلی با صلیب یا بها دادن به دین در عرصه اجتماعی ندارند اما بی‌طرفی دولت باید حفظ شود.

نزدیک به ۴ میلیون مسلمان در آلمان زندگی می‌کنند.