کدخبر: ۲۱۷۶۹۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

درگیری ها در لیبی۴۷ کشته برجا گذاشت

​اقتصادنیوز: هیات پشتیبانی سازمان ملل در لیبی جمعه اعلام کرد: دراثر درگیری ها و حملات تروریستی در لیبی از اول تا ۳۱ ماه می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) ۴۷ نفر در مناطق مختلف این کشور کشته و ۵۴ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ، هیات پشتیبانی سازمان ملل در لیبی در صفحه فیس بوک خود نوشت: ماه می خونین ترین ماه در لیبی در سال 2018 بوده و در این ماه در مقایسه با ماه های دیگر این سال، شمار بیشتری از مردم کشته یا زخمی شدند.

بیشتر این قربانیان در اثر گلوله باران مناطق مسکونی یا انفجارها در شهرها کشته یا زخمی شده اند.

تارنمای لیبیایی «الوسط » نیز جمعه نوشت: درگیری ها در شهر «درنه» لیبی از 16 می (26 اردیبهشت) تاکنون 17 کشته و 22 زخمی برجای گذاشته است که دو نفر از کشته ها و هفت تن از زخمی ها کودک بوده اند.

این تارنما افزود: درگیری ها در این شهر طی دو روز گذشته شدت بیشتری یافته و طی این مدت، هفت نفر کشته و هفت تن دیگر نیز زخمی شدند. 

این آمارها شامل نظامیان و شبه نظامیان کشته شده طی یک ماه گذشته نمی شود زیرا اخبار و اطلاعات دقیقی از شمار کشته ها و زخمی های این گروه ها وجود ندارد.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل روز گذشته با هشدار نسبت به اوضاع انسانی در 'درنه' لیبی اعلام کرد: جنگ به گونه بی سابقه ای در این شهر شدت یافته است.

شهر درنه در ساحل دریای مدیترانه و یک هزار و 340 کیلومتری شرق طرابلس پایتخت لیبی قرار دارد. پیش از درگیری ها 180 هزار نفر در این شهر سکونت داشتند.

لیبی از زمان سقوط حکومت «معمر قذافی» دیکتاتور پیشین این کشور در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است. 

اکنون دو دولت در این کشور وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس که مورد حمایت سازمان ملل است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به ریاست «عبدالله الثنی» است که مورد تایید ژنرال حفتر فرمانده ارتش این کشور قرار دارد.