کدخبر: ۲۱۷۸۲۲ لینک کوتاه

پارسایی خبر داد:

جلسه کمیسیون اصل ۹۰ برای بررسی حادثه مدرسه معین

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از مسئولان ذیربط آموزش و پرورش و سازمان بازرسی برای حضور در نشست هفته آینده جهت بررسی حادثه مدرسه پسرانه غرب تهران دعوت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ بهرام پارسایی گفت: کمیسیون اصل ۹۰ از مسئولین ذیربط آموزش و پرورش و سازمان بازرسی برای حضور در نشست یکشنبه آینده کمیسیون دعوت کرده تا اطلاعات اولیه را درباره حادثه رخ داده در مدرسه پسرانه غرب تهران جمع آوری کند.

 وی افزود: قطعاً پیرو دستور رهبری اشد مجازات برای متهم پرونده در نظر گرفته می شود اما کمیسیون اصل 90 از حیث طرز کار وزارت آموزش و پرورش و قصوری که در زمینه نظارت بر مدارس به خصوص مدارس غیر انتفاعی و نحوه گزینش معلمان وجود داشته به این موضوع ورود خواهد کرد.

پارسایی همچنین گفت که موارد دیگر مربوط به مدارس غیرانتفاعی از جمله شهریه‌های کلان این مدارس نیز در این پرونده مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی همچنین یادآور شد: ما از خانواده‌های دانش‌آموزان قربانی نیز خواستیم برای شکایت کمیسیون اصل ۹۰ مراجعه کنند چرا که اظهارات آنها می‌تواند به شفاف سازی بیشتر موضوع و بررسی علل وقوع این حادثه کمک کند؛ البته قطعا حضور و مراجعه آنها به کمیسیون و اظهاراتشان با حفظ حرمت و هویت محرمانه مراجعه کنندگان خواهد بود.