کدخبر: ۲۱۸۱۲۴ لینک کوتاه

رهبر کره شمالی پیش از دیدار با ترامپ سه مقام نظامی ارشد این کشور را عزل کرد

اقتصادنیوز: رسانه های شرق آسیا مدعی شدند کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در آستانه دیدارش با رئیس‌جمهوری آمریکا، سه مقام نظامی ارشد این کشور را عزل کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یونهاپ خبرگزاری رسمی کره جنوبی که توجه خاصی به اخبار کره شمالی دارد پیشتر از جایگزینی سه مقام ارشد بلندپایه نظامی ارتش کره شمالی خبر داده بود در حالی که امروز رسانه ها گزارش کردند رهبر کره شمالی این سه نفر را از مقام خود عزل و افراد جدیدی را منصوب کرده است.

گفته می شود این سه مقام نظامی عزل شده با سیاست های 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی در مورد مذاکرات با کره جنوبی و آمریکا اختلاف نظر داشته اند. 

ترامپ قرار است روز 12 ژوئن در سنگاپور با رهبر کره شمالی دیدار کند این دیدار در حالی برگزار می‌شود که ترامپ چند روز پیش ابتدا آن را لغو کرد و دوباره اعلام کرد این نشست به موقع برگزار می شود.

در همین حال رویترز به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که خواسته نامش فاش نشود تایید کرده که سه مقام ارشد نظامی کره شمالی برکنار شده‌اند.

وزیر دفاع و مدیر اداره سیاست‌گذاری کل نیروهای مسلح خلق کره در میان افراد برکنار شده هستند.

گفته می شود 'نو پوآنگ چول' معاون اول وزیر دفاع کره شمالی جانشین 'پاک یونگ سیک' به عنوان وزیر دفاع شده است 'کیم سو جیل' نیز جانشین 'کیم جونگ گاک' به عنوان مدیر اداره سیاست‌گذاری کل نیروهای مسلح خلق کره شده است.

رسانه ها اطلاعاتی از نفر سوم منتشر نکرده اند.

رویترز می گوید تمامی مقام‌هایی که به تازگی منصوب شده اند جوان تر از قبلی‌ها هستند و دست‌کم تجربیات کمتری در زمینه سیاست‌های خارجی دارند.