کدخبر: ۲۱۸۶۹۱ لینک کوتاه

طرح مفهومی لپ تاپ اینتل همه را شگفت زده کرد

اقتصاد نیوز: در راستای تولید محصولات جدید در کنار سخت افزار، طرح مفهومی لپ تاپ اینتل با دو صفحه نمایش توسط مدیران این شرکت در معرض دید عموم قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک، اینتل اغلب به عنوان تولیدکننده پردازنده در دنیا شناخته می شود، اما بد نیست بدانید که مسئولان این شرکت قصد دارند در جهت علاقه خود به تولید محصولات جدید حرکت کنند. به تازگی طرح مفهومی لپ تاپ اینتل با دو صفحه نمایش در رسانه های خارجی خبرساز شد.

در جریان یک بازدید مطبوعاتی در یکی از دفاتر اینتل، خبرنگاران موفق به مشاهده محصولی با دو نمایشگر شدند که یکی از آنها مانند یک تبلت عمل کرده و دیگری یک صفحه نمایش الکترونیکی کاغذمانند (Electronic Paper Display) است که برای یادداشت برداری از آن استفاده شده و نیازمند قدرت چنان زیادی نیست. به این ترتیب کمک قابل توجهی به مصرف باتری این دستگاه می کند.

از آنجا که دنیای تکنولوژی به سمت چنین گجت هایی پیش می رود، طرح مفهومی لپ تاپ اینتل با دو صفحه نمایش می تواند آغازگر مسیری جدید در این عرصه به حساب آید. هر دو نمایشگر یاد شده از تکنولوژی LED بهره می برند و افرادی که با امور تایپ سر و کار دارند، می توانند از یک صفحه نمایش به عنوان کیبورد استفاده یا از آن مانند تاچ بار در مک بوک پروهای جدید اپل بهره گیرند.

لپ تاپ اینتل با دو صفحه نمایش

برخی منابع خبری به این موضوع اشاره کرده اند که شرکت های ایسوس و دل نیز در حال کار روی چنین پروژه ای هستند و در آینده نزدیک، باید شاهد رقابت تنگاتنگی میان رقبا در این عرصه باشیم که مسلما چنین اتفاقاتی کاملا به نفع کاربران است.

بد نیست بدانید که مایکروسافت نیز از سویی دیگر در حال کار روی چنین پروژه است که با نام اندرومدا (Andromeda) شناخته می شود. البته چنین محصولی با پردازنده ARM تولید خواهد شد و وارد شدن اینتل به این عرصه، می تواند بازار رقابت را بسیار داغ کند.