کدخبر: ۲۱۸۹۷۳ لینک کوتاه

رییس فدراسیون فوتبال ایران استعفا می دهد؟

برخی از رسانه ها اعلام کردند با توجه به شرایط جسمی رییس فدراسیون فوتبال ایران، ممکن است او توان ادامه کار در این فدراسیون را نداشته باشد.

اقتصاد نیوز، نهم خرداد بود که خبر رسید مهدی تاج، رئیس فدراسیون سکته کرده است. تاج به استانبول رفته بود تا به اردوی تیم‌ملی سر بزند که ناگهان دچار سکته قلبی شد. کار به بیمارستان کشید و پزشکانی که تاج را آنژیوگرافی کرده بودند، از او خواستند تا چند روزی را هم در بیمارستان بستری باشد. اما به‌نظر می‌رسد توصیه پزشکان بیش از چند روز بستری شدن در بیمارستان بوده. رئیس فدراسیون فوتبال هنوز به ایران بازنگشته و به روسیه محل برگزاری جام‌جهانی هم نرفته، همین دلیلی شده تا گفته شود حال او چندان خوب نیست. این دومین سکته قلبی تاج بوده و پزشکان به او توصیه‌ کرده‌اند کار سخت و پراسترس برای او مضر است.

مهدی تاج

طبق اخباری که از فدراسیون بیرون رفته، تاج برای این که از استرس دور بماند، مجبور است از ریاست فدراسیون فوتبال کنار برود. به‌نظر می‌رسد که او تصمیم آخر را گرفته و حتی عملی هم کرده است. افراد حاضر در فدراسیون مطمئن هستند که او دیگر بر سر کارش برنمی‌گردد، حتی گفته می‌شود او به روسیه و تماشای بازی‌های ایران در جام‌جهانی هم نمی‌رود. اگر قرار بود تاج به‌عنوان رئیس فدراسیون در روسیه حاضر شود، باید قبل از شروع جام راهی این کشور می‌شد. در حالی که جام‌جهانی از روز 24خرداد آغاز می‌شود، هنوز از سفر تاج خبری نیست. یک روز قبل از شروع جام‌جهانی، مجمع فیفا برگزار می‌شود و روسای فدراسیون‌ها باید در این مجمع حاضر باشند.  کنار رفتن تاج، دوباره به علی کفاشیان فرصت می‌دهد تا برای مدتی نفر اول فدراسیون باشد. در همین روزها که تاج در بستر بیماری است، کفاشیان همه کاره فدراسیون شده و نامه‌ها را هم او امضاء می‌کند. طبق اساس‌نامه در روزهایی که رئیس در فدراسیون حضور ندارد، نایب رئیس اول قدرت را به دست می‌گیرد. تاج 18اردیبهشت‌ سال1395 به ریاست فدراسیون رسید و تا پایان دوره ریاست 4ساله او نزدیک به دو سال زمان مانده است. در این فاصله کفاشیان می‌تواند با عنوان نایب رئیس اول، فدراسیون را اداره کند یا این که اعضای مجمع یا اعضای هیات رئیسه درخواست مجمع فوق‌العاده بدهند و رئیس جدید انتخاب شود اما تشکیل همین مجمع هم بعید است به این زودی‌ها عملی شود،‌ به خصوص این که فعلا جام‌جهانی در پیش است.

همشهری ورزشی