کدخبر: ۲۱۹۰۷۵ لینک کوتاه

واکنش تند مک کین به توئیت تهدیدآمیز ترامپ

اقتصادنیوز: سناتور جان مک‌کین از رفتار رئیس‌جمهوری در تهدید کانادا به اعمال تعرفه‌های تجاری و عدم تایید اعلامیه مشترکی که به امضای سایر اعضای گروه هفت در نشست کبک رسیده بود، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پایگاه خبری هیل نوشت، جان مک‌کین، رئیس کمیته سرویس‌های مسلح سنای آمریکا شامگاه شنبه در پیامی توئیتری نوشت: «خطاب به متحدانمان: اکثریت دو حزبی آمریکایی‌ها حامی تجارت آزاد، جهانی‌سازی و ائتلاف حمایتی بر پایه ۷۰ سال ارزش‌های مشترک است. آمریکایی‌ها در کنار شما هستند، حتی اگر موضع رئیس‌جمهوری ما این نباشد.

واکنش مک‌کین به یک سری توئیت‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بود که او پس از خروج از نشست گروه هفت منتشر کرده بود.

ترامپ اکنون برای دیدار روز سه‌شنبه با کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی راهی سنگاپور شده است.

تنش‌ها میان ترامپ و سایر رهبران جهان بابت تعرفه‌های تجاری آمریکا روی واردات آلومینیوم و فولاد بالا گرفته است.

اعضای رهبری ارشد دموکرات‌ها شامل چاک شومر، رهبر اقلیت سنا و نانسی پلوسی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا هم اظهارات ترامپ را محکوم کرده و نسبت به بیگانه‌سازی متحدان اصلی آمریکا هشدار دادند.

ترامپ در پیام توئیتری خودش نوشت: طبق اظهارات نادرست جاستین ترودو (نخست‌وزیر کانادا) در کنفرانس خبری‌اش و این حقیقت که کانادا تعرفه‌های سنگینی علیه کشاورزان، کارگران و شرکت‌های آمریکایی اعمال کرده است، من از نمایندگان آمریکا خواستم تا اعلامیه مشترک را تایید نکنند و همزمان ما روی تعرفه‌های خودروهایی که همچون سیل به سوی بازار آمریکا جاری می‌شوند، کار می‌کنیم!