کدخبر: ۲۱۹۱۴۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نظر علی دایی در مورد شگفتی های جام جهانی

​اقتصاد نیوز:پیشکسوت فوتبال ایران اظهار کرد: فاصله تیم‌های حاضر در جام جهانی روسیه کم است و شاهد شگفتی‌های زیادی در این دوره نخواهیم بود.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، علی دایی، پیشکسوت فوتبال ایران و آقای گل جهان گفت‌وگوی کوتاهی را با پایگاه خبری یورونیوز درباره جام جهانی انجام داده که شرح این مصاحبه را در پایین می‌خوانید.

یورونیوز: با توجه به غیرقابل پیش‌بینی بودن ورزش فوتبال و کم شدن فاصله بین تیم‌های بزرگ و کوچک آیا این دوره از رقابت‌های جام جهانی ممکن است با شگفتی‌های بسیار همراه باشد؟

علی دایی: «به نظر من در رقابت‌های این دوره شگفتی زیادی رقم نخواهد خورد زیرا درست است که تیم‌های کوچک‌تر در سال‌های گذشته خودشان را بالاتر کشیدند و سعی کردند فاصله با رقیبان بزرگ را کم‌تر و کم‌تر کنند اما تیم‌های بزرگ هم پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند. شما اگر دقت کنید می‌بینید که به عنوان مثال انگلیس تیم سال‌های گذشته نیست و بسیار بهتر شده، یا فرانسه که از دوره‌های پیش بسیار قدرتمندتر شده، همین‌طور درباره برزیل و آلمان که همیشه تیم‌های قدری هستند و اسپانیا که این دوره خیلی خوب شده، در مجموع پنج یا شش تیم بسیار قدر در این دوره حضور دارند و این احتمال وقوع شگفتی را کم می‌کند.»

یورونیوز: از نظر شما کدامیک از تیم‌های حاضر در مرحله نهایی رقابت‌های جام جهانی روسیه بیش‌ترین بخت را برای قهرمانی در این دوره دارند؟

علی دایی: «به نظر من تیم های برزیل و آلمان بیش‌تر از دیگر تیم‌ها از بخت قهرمانی در این دوره برخوردارند.»

یورونیوز: از بین بازیکنان سی و دو تیم حاضر در جام جهانی روسیه به جز ایران کدام بازیکن یا بازیکنان بیش‌تر از بقیه نگاه شما را به خود جلب می‌کنند؟

علی دایی: «ما بازیکنان بسیار بزرگی را داریم که در این دوره از رقابت‌ها حضور دارند و هر کدام از آن‌ها برای تیم‌های خود وزنه‌ای به حساب می آیند اما از نظر من سطح لیونل مسی با دیگران کاملا متفاوت است، من به شخصه از نظر فوتبالی مسی را خیلی می‌پسندم.