کدخبر: ۲۱۹۴۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

اقتصاد همه‌گان وابسته به ۵ رویداد +تشریح

اقتصاد نیوز: به نظر می‌رسد تنش‌های سیاسی و تجاری در عرصه بین‌المللی می‌تواند ظرف روزهای آینده بیشترین تاثیر را بر بازارهای بین‌المللی داشته باشد.

به گزارش اقتصاد نیوز، به نقل از طلا؛ در شرایطی که سرمایه‌گذاران بین‌المللی در حال ارزیابی نتایج نشست اخیر رهبران گروه 7 در کانادا هستند، به نظر می‌رسد دیدار تاریخی رهبران آمریکا و کره‌شمالی در سنگاپور می‌تواند عامل مهمی برای شهود نوسان در بازارهای بین‌المللی باشد.

بر اساس این گزارش دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نشست گروه 7 تهدید کرده است که واشنگتن همکاری‌های تجاری خود با کشورهایی را که موانع صادرات کالاهای آمریکایی را برطرف نکنند، متوقف خواهد کرد.

به نظر می‌رسد تشدید تنش‌های تجاری بین آمریکا و متحدانش پس از برگزاری نشست گروه 7 می‌تواند نخستین رویداد مهم هفته جاری باشد. ترامپ با انتشار پستی در توئیتر اظهارات نخست وزیر کانادا در یک کنفرانس خبری درباره سیاست‌های تجاری ایالات متحده را محکوم کرده است.

نخست وزیر کانادا در اظهاراتی به شدت از اعمال تعرفه‌های آمریکا علیه واردات آلومینیوم و فولاد انتقاد کرده بود.

دومین رویداد مهم، دیدار ترامپ با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور است. این دیدار قرار است 9 صبح سه شنبه به وقت محلی برگزار شود. بسیاری از تحلیلگران شک و تردید دارند که کره شمالی واقعا به دنبال خلع سلاح باشد.

سومین رویداد مهم هفته جاری برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا و تصمیم‌گیری درباره نرخ بهره است. پیش‌بینی می‌شود فدرال رزرو در پایان نشست چهارشنبه خود نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش دهد.

چهارمین رویداد تاثیرگذار طی روزهای آینده برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا خواهد بود. این نشست پنجشنبه برگزار می‌شود و احتمال می‌رود مقام پولی اروپا در این نشست پایان یافتن برنامه 2.5 تریلیون یورویی خرید اوراق قرضه تا اواخر امسال را اعلام خواهند کرد.

نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا تا جولای 2019 میلادی به 90 درصد رسیده است.

پنجمین رویداد مهم هفته آینده نیز برگزاری نشست بانک مرکزی ژاپن در روز جمعه خواهد بود. پیش‌بینی‌ می‌شود بانک مرکزی ژاپن نرخ بهره را در این نشست بدون تغییر حفظ خواهد کرد.