کدخبر: ۲۲۰۶۹۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مشکلات ساخت برج 15 طبقه پلاسکو برطرف شد

بنیاد مستضعفان مدعی شد :

مشکلات ساخت برج ۱۵ طبقه پلاسکو برطرف شد

اقتصادنیوز : رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه هزینه های ساخت پلاسکو توسط بنیاد مستضعفان تامین می شود، گفت: با اقدامات استاندار تهران، همه مشکلات گذشته برای ساخت این برج ۱۵ طبقه برطرف شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «محمد سعیدی کیا» افزود: می خواهیم همه اقدامات را با رعایت ضوابط و با هماهنگی نهادهای مسئول انجام دهیم؛ با این حال بنیاد آمادگی دارد با هر دستگاه مسئولی هماهنگی های لازم را داشته باشد.

به گفته رئیس بنیاد مستضعفان، در ساختمان پلاسکو نزدیک به 600 مالک سرقفلی وجود داشت در حالی که بنیاد فقط مالک اصلی ساختمان و زمین آن بوده است.

سعیدی کیا افزود: با ورود استاندار تهران به این مساله قرار شد تا عید فطر 2 سال آینده این ساختمان ساخته شود؛ پذیرفتیم برج 15 طبقه را با استانداردهای روز بسازیم؛ بنابراین در روز عید فطر امسال کلنگ زنی این ساختمان با حضور نمایندگان بنیاد و صاحبان سرقفلی به زمین زده شد.

وی ادامه داد: براساس صورتجلسه نهایی شده، پنج طبقه منفی برای جبران خسارت بنیاد مستضعفان نیز ساخته می‌شود و برای آن به صورت تجاری شهرداری پروانه صادر خواهد کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین اعلام کرد: برای تکریم شهدای آتش نشان نمادی برای جانفشانی آنها در نظر گرفته خواهد شد.

وی چون گودبرداری این ساختمان سه یا چهار ماه طول می کشد و کار در مرکز شهر است، بنابراین مقرر شد با حضور دکتر قادری استاد دانشگاه و یکی از مهندسان برجسته کشور، کار طرحی، اجرا و نقشه محافظت از دیواره ها و گودبرداری همزمان انجام شود.