کدخبر: ۲۲۰۷۲۳ لینک کوتاه

پانزده هزار ایرانی برای تشویق تیم ملی به کازان می روند

اقتصادنیوز : روزنامه ورزشی &#۰۳۹; آ. اس&#۰۳۹; اسپانیا در گزارشی نوشت: همانند بازی ایران - مغرب، ۱۵ هزار هوادار ایرانی به کازان روسیه سفر خواهند کرد تا چهارشنبه شب تیمشان را مقابل اسپانیا تشویق کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آ.اس امروز (دوشنبه) افزود: فوتبال، مردم ایران را متحد کرده به طوری که این روزها فقط تیم ملی‌ مهم است. این موضوع در سن پترزبورگ با حضور 20 هزار ایرانی در استادیوم در دیدار با مغرب مشاهده شد.

روزنامه افزود: این هجوم روز چهارشنبه نیز در شهر قازان تکرار خواهد شد، جایی‌ که تیم ملی‌ ایران به مصاف اسپانیا خواهد رفت. ظرفیت استادیوم کازان آرنا 42 هزار و 873 نفر است که نسبت به 67 هزار نفری استادیوم سن پترزبورگ کمتر است اما این مهم نیست زیرا انتظار می‌ رود 15هزار هوادار ایرانی به این استادیوم بروند.

آ.اس با اشاره به اظهارات «اوسیانو کروز» مربی‌ تیم ملی‌ ایران که گفته بود 'جهان تصور نمی‌ کند اما ایرانی ها بسیار فوتبال دوستند و 80 میلیون جمعیت ایران تیم ملی‌ را دوست دارند' ، خاطرنشان کرد: این شور و شوق برای تیم ملی، فراتر از فوتبال است تا جایی‌ که این امر به یک مطالبه اجتماعی تبدیل شده و زنان آن را به خوبی نشان می‌ دهند.

نشریه اسپانیایی همچنین با اشاره به اینکه تیم ملی‌ فوتسال زنان ایران به تازگی قهرمان آسیا شده، افزود: در میان زنان این کشور، اشتیاق زیادی به فوتبال وجود دارد اما قانون اجازه نمی‌ دهد که آنها به استادیوم ها بروند.

روزنامه اسپانیایی نوشت: این ممنوعیت از مرز ایران عبور نمی‌ کند و همانطوری که در مسابقه با مغرب دیده شد، زنان به استادیوم رفته و در کنار مردان به تشویق تیم ملی‌ پرداختند.

آ.اس تصریح کرد: این شور و شوق همچنین به تهران انتقال یافت. خیابان ها پر از مردان و زنانی شد که تا ساعات بامدادی، پیروزی بر مغرب را جشن گرفته بودند.

آ.اس افزود: روزنامه 'سازندگی' روز گذشته (یکشنبه) در صفحه اول در مطلب خود با عنوان 'زندگی‌ در گروه مرگ' از چهره یک زن استفاده کرده و در کنار آن جمله 'روز آشتی ملی'‌ را آورده است. این موضوع نشان دهنده جو شادی و خوشحالی که این روزها در این کشور آسیایی تجربه می‌ شود، است .