کدخبر: ۲۲۰۹۴۲ لینک کوتاه

توجیه ترامپ برای سیاست های سخت گیرانه در قبال مهاجرت/ جرم و جنایت در آلمان افزایش داشته

اقتصادنیوز :«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در توجیه مواضع سخت گیرانه خود در قبال مهاجرت غیرقانونی، تاکید کرد که نرخ جرم و جنایت در آلمان به واسطه اعمال سیاست درهای باز به روی مهاجران، افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،ترامپ در صفحه توییتر خود نوشت: جرم و جنایت در آلمان از زمان پذیرش مهاجران، بیش از 10 درصد افزایش دارد، (هر چند مقامات خواستار گزارش دهی در مورد این میزان جرایم نیستند). حتی وضعیت کشورهای دیگر بدتر است. 

رئیس جمهوری آمریکا به رغم واکنش شدید متحدان اروپایی این کشور به سخنان روز گذشته اش در مورد افزایش جرم و جنایت در آلمان، امروز سه شنبه نیز بر این مساله تاکیدی دوباره داشت. 

این در حالی است که آمار دولتی آلمان برای سال 2017 نشان می دهد که این کشور، پایین ترین رقم جرم و جنایت را در 25 سال گذشته تجربه کرده است.

ترامپ احتمالا به نتایج مطالعه ای اشاره داشته مبنی بر اینکه جرم و جنایت در یکی از ایالت های آلمان به میزان 10 درصد افزایش داشته است، اما این رقم شامل همه این کشور نمی شود. 

ترامپ همچنین روز جاری در توییت دیگری بر حمایت از سیاست تحمل صفر خود تاکید کرد، سیاستی که منجر به جدایی دو هزار کودک از والدینشان که به طور غیرقانونی از مرز جنوبی ایالات متحده عبور کرده اند، شده است. 

ترامپ در این توییت نوشت: ما باید همیشه افرادی را که به طور غیرقانونی وارد کشورمان می شوند، بازداشت کنیم. از 12 هزار کودک، 10 هزار نفر از سوی والدینشان راهی سفری بسیار خطرناک می شوند و تنها دو هزار نفر همراه والدینشان هستند، بسیاری از آنها کوشیده اند به دلایل بی شمار، به طور غیرقانونی وارد کشور ما شوند.

رئیس جمهوری آمریکا در توییت دیگری مدعی شد که دمکرات ها مشکل هستند، حتی با وجودی که جدایی کودکان از خانواده هایشان، نتیجه سیاست دولت ترامپ و نه به واسطه اجرای قانون است. 

وی در این توییت آورد: آنها به جرم و جنایت توجهی نمی کنند و خواهان مهاجران غیرقانونی هستند، بی اهمیت به اینکه این مهاجران تا چه حد ممکن است بد باشند، افرادی که همچون ام اس - 13 (یک گروه جنایتکار بین المللی) به کشورمان هجوم می آورند.

ترامپ در توییت دیگری خواستار تغییر قوانین مهاجرتی آمریکا شد و گفت که اکنون بهترین فرصت برای کنگره است که این قوانین مسخره و منسوخ را عوض کند.

رئیس جمهوری آمریکا به دلیل جدا کردن کودکان مهاجر از والدینشان در مرز آمریکا - مکزیک، در معرض انتقادهای شدیدی قرار گرفته است. 

انتشار ویدئوهایی از کودکان بازداشت شده و حبش شان در قفس و پخش یک نوار صوتی از صدای ناله و زاری کودکان، خشم شدیدی را در داخل و خارج آمریکا رقم زده است. با این حال، ترامپ از موضع سخت گیرانه اش در قبال مهاجران دفاع کرده و دمکرات ها را مقصر جدایی کودکان از خانواده های خود دانسته است. 

ترامپ در عین حال تلاش کرده جدایی خانواده ها و پایان این روند را دست مایه ای برای تصویب طرحی قانونی در مورد مهاجران کند، امری که دمکرات ها را بر آن داشته است تا وی را به استفاده از کودکان به عنوان گروگان متهم کنند. 

مساله جدا کردن کودکان از والدینشان که مورد انتقاد دمکرات ها، برخی جمهوریخواهان، بخش درمانی، فعالان مدافع حقوق بشر و کشیشان قرار گرفته است، پس از اعلام سیاست تحمل صفر آغاز شد، سیاستی که به موجب آن، همه افرادی که به طور غیرقانونی وارد آمریکا می شوند، با اتهام جنایی رو به رو می شوند.