کدخبر: ۲۲۰۹۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
بررسی وضعیت مسکن در مجلس

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خبرداد:

بررسی وضعیت مسکن در مجلس

اقتصادنیوز : سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: نوسانات قیمت مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،صدیف بدری  با اشاره به جلسه امروز کمیسیون عمران با حضور وزیر راه و شهرسازی و مسولانی از بانک مرکزی و رییس سازمان تعزیرات حکومتی، افزود: در این جلسه درباره وضعیت بازار مسکن و گرانی های اخیر مسکن بحث و بررسی هایی انجام شد. 

وی اضافه کرد: وزیر راه و شهرسازی در این جلسه گزارشی از وضعیت بازار مسکن ارائه و اعلام کرد برنامه های دولت در این حوزه توانمندسازی مردم با ارائه تسهیلات مسکن و تلاش برای بازآفرینی شهری بوده است. 

نماینده مردم اردبیل در مجلس گفت: طبق اظهارات وزیر راه و شهرسازی، تولید مسکن در حوزه مسکن اجتماعی صورت گرفته، همچنین دولت مدعی است در چهار سال اخیر 118 هزار واحد مسکن اجتماعی در کشور تولید کرده که این مسکن ها توسط بنیاد مستضعفان و بهزیستی ایجاد شده است.

بدری عنوان کرد: مسوولان وزارت راه و شهرسازی در این جلسه اعلام کردند که در این حوزه برنامه های موفقی داشتند و نرخ رشد مسکن نیز بر اساس نرخ رشد تورم بوده است. در این جلسه بیان کردیم نابسامانی بازار ارز و خروج آمریکا از برجام دو عامل سلب آرامش در بازار مسکن است. 

سخنگوی کمیسیون عمران ادامه داد: بعد از بررسی های تخصصی و اظهار نظر نمایندگان مشخص شد بیشترین نقش در نابسامانی بازار مسکن مربوط به اقتصاد کلان است و با بهبود شرایط در آن، مسکن نیز از تلاطم قیمت خلاص می شود. 

بدری اضافه کرد: برای بهبود وضعیت بازار مسکن در این جلسه مقرر شد کمیته ای با حضور مسوولان وزارت راه و سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس تشکیل شود. 

وی گفت: در این جلسه همچنین سوال نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه درباره گرانی مسکن از وزیر راه و شهرسازی مطرح و مقرر شد تا هفته های آتی این سوال با بررسی های بیشتر دوباره مطرح شود.