پرونده تاجر ایرانی دوباره در دادگاه آمریکا به جریان افتاد

کدخبر: 221333
اقتصادنیوز: دادگاه فدرال شیکاگو در آمریکا بار دیگر پرونده یک تاجر ایرانی را که به صادرات غیرقانونی متهم شده است، به جریان انداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پایگاه خبری شیکاگو تریبون نوشت: بر اساس دادخواست دادگاه فدرال شیکاگو، یک بازرگان ایرانی به صادرات غیرقانونی لوله‌های آلومینیومی که در صنایع موشک سازی و هوافضا استفاده می‌شود، متهم شده است.

بنابر دادنامه ارائه شده، تعداد و نوع آلومینیوم طبق مقررات ایالات متحده خلاف مقاصد عدم گسترش سلاح هسته‌ای محسوب می‌شود.

اتهام قاچاق برای سعید ولدبیگی در سال ۲۰۱۱ بخشی از تلاش او برای دور زدن قوانین و مقررات کنترل صادرات آمریکا عنوان شده بود.

ولد بیگی ۵۶ ساله در ژوئیه ۲۰۱۶ در دادگاه فدرال شیکاگو غیابا محکوم شده و دادگاه کیفری روز چهارشنبه بار دیگر این پرونده را به جریان انداخت.

به گفته دادستانی، حکم جلب ولدبیگی که از سال ۲۰۱۶ صادر شده همچنان اعتبار دارد.

ولد بیگی در این پرونده همچنین به صادرات غیرقانونی ورق‌های تیتانیوم از شرکتی در شمال ایلینوی آمریکا متهم است به گونه‌ای که ادعا شده است این مواد از طریق گرجستان، امارات متحده عربی، مالزی و همه مکان‌هایی که شرکت‌های ولدبیگی در آن دفتر داشتند، عبور داده می‌شد.

همچنین در این اتهامات آمده است ولدبیگی در سال ۲۰۱۲ ورق‌های آکریلیک را از شرکتی در ایالت کنتیکت سفارش داد و به دروغ گفته است که می‌خواهد در هنگ کنگ مورد استفاده قرار دهد. دادستان‌ها گفته اند که او پس از آن، ترتیبی داد تا آن‌ها را به ایران حمل کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما