کدخبر: ۲۲۱۴۷۴ لینک کوتاه

معاون وزیر ارشاد گواهینامه درجه یک هنری خود را بازگرداند

​اقتصادنیوز:معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی شائبه‌های اخیر درباره اعطای گواهینامه درجه یک هنری که توسط شورای ارزشیابی هنرمندان به وی اعطا شده بود، در نامه‌ای به وزیر، این گواهینامه را بازگرداند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از کیهانطی هفته‌های اخیر، برخی از کارشناسان اعتبار مدرک هنری «سیدمحمد مجتبی‌حسینی» معاون هنری وزیر ارشاد را زیرسؤال بردند. حسینی، درواکنش به این انتقادات در نامه‌ای به سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر طی شدن روند قانونی برای اعطای گواهینامه درجه یک هنری به وی، دلیل تودیع(بازگرداندن) آن را جلوگیری از ایجاد حاشیه دانست.

وی در این نامه آورده است: روند بررسی پرونده اینجانب در شورای ارزشیابی هنرمندان چنانکه رئیس‌وقت شورا نیز اعلام کرده، به‌طور دقیق طبق آیین‌نامه انجام شده و بعد از بررسی‌های صورت گرفته، با اعطای گواهینامه درجه یک هنری براساس سوابق نزدیک به سه دهه فعالیت هنری‌ام موافقت شد، چنانکه تعدادی از استادان شناخته شده و پیشکسوت خوشنویسی نیز بر این موضوع مهر تایید زده‌اند.

حسینی به تایید درجه هنری خود توسط استادان خوشنویسی ‌اشاره و اعلام کرد، افتخار اینجانب است که تائیدیه هنری‌ام توسط پدر خوشنویسی معاصر ایران، استاد غلامحسین امیرخانی و هفت نفر از نامداران و بلندآوازه‌ترین خوشنویسان به امضا رسیده است.

در ادامه این نامه آمده است: اگرچه هیچ‌گونه تخلفی در این موضوع صورت نگرفته، اما توجه به این موضوع، چند سال بعد از انجام، قابل توجه و تامل است.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن احترام به رای هنرمندان خوشنویس و اعضای وقت شورای ارزشیابی هنرمندان برای اعطای گواهینامه درجه یک هنری به وی، اضافه کرده است: برای پیشگیری از ایجاد شائبه، رفع شبهه‌های به‌وجود آمده و دور ماندن ساحت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حاشیه‌های برساخته، گواهینامه اعطا شده را به جنابعالی به‌عنوان وزیر و رئیس‌شورای ارزشیابی هنرمندان تودیع می‌کنم تا در زمانی دیگر که مسئولیتی در این وزارتخانه ندارم، بررسی بایسته در این خصوص صورت گیرد.