کدخبر: ۲۲۱۶۴۸ لینک کوتاه

کی روش وهموطن قاتلش(!) در یک قاب +عکس

اقتصاد نیوز: تیم ملی فوتبال ایران فردا شب در جام جهانی فوتبال روسیه سومین بازی خود را درمرحله گروهی برگزار خواهد کرد. ملی پوشان کشورمان در حالی از ساعت ۲۲:۳۰ مقابل پرتغال قرار می گیرد که هر دو تیم شانس صعود از گروه را دارند و بنابر این بازی این دو تیم حساس و پر اهمیت خواهد بود.

 به گزارش اقتصاد نیوز، پرتغال، در جام جهانی 2010 در گروه هفت، با سه تیم برزیل،کره شمالی و ساحل عاج هم گروه بود. و در نهایت همراه با برزیل به دور بعد صعود کرد. در آن دوره کارلوس کی روش سرمربی پرتغال بود و رونالدو هم شاگرد او بود.

برخلاف آنچه که در مورد کریستیانو رونالدو هم اکنون دیده می شود، او اصلا در آن دوره جام جهانی ندرخشید.پرتغال در مرحله یک هشتم نهایی مقابل اسپانیا قرار گرفت و با یک گل مغلوب ماتادورها شد. هر چند که هنوز هم گفته می شود آن گل در شرایط آفساید به ثمر رسیده است.

حالا دست روزگار بعد از 8 سال کی روش را مقابل هموطنانش و کریس رونالدو قرار داده است.

کی روش و رونالدو

کی روش باید در سومین بازی تیم ملی فوتبال کشورمان که نتیجه آن بسیار حائز اهمیت است مقابل پرتغال و رونالدو قرار بگیرد.کی‌روش روز شنبه در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال ایران در مورد مقایسه رونالدوی 2010 که شاگرد وی در تیم ملی پرتغال بود و رونالدی 2018 گفت:«اگرکارهای احمقانه‌ام را به یاد بیاورم، من آنها را در سن 24 سالگی انجام می‌دادم، اما در سن 32 سالگی دست از انجام آنها ‌کشیدم و در سن 40 سالگی هم سعی کردم که کمتر انجامش دهم. همین امروز که سن 60 سالگی را رد کرده‌ام، روزی 50 اشتباه می‌کنم. در مورد رونالدو هم باید بگویم که ما اکنون کاپیتانی متفاوت‌تر، پخته‌تر و با ثبات‌تر از رونالدوی آفریقای جنوبی داریم.متأسفانه کریس در جام جهانی 2010 خیلی خوب نبود، اما به‌هرحال او بازیکن بزرگی است. رونالدو هم به مانند همه ما روزهای خوب و بدی داشته است. برای تیم ملی پرتغال هم خوب است که او را در آمادگی کامل در اختیار دارد. در زندگی هر چیزی استثنایی هم دارد و امیدوارم در بازی دوشنبه ایران مقابل پرتغال استثنایی وجود داشته باشد.» رونالدو تا اینجا در جام جهانی روسیه 4 گل به ثمر رسانده و برای هر تیمی یک تهدید بلقوه شناخته می شود.