چند کشور عربی با اسرائیل همکاری امنیتی و اطلاعاتی دارند؟

کدخبر: 221705
اقتصادنیوز : رسانه‌های رژیم صهیونیستی از همکاری امنیتی و اطلاعاتی رژیم اسرائیل با برخی کشورهای عرب منطقه پرده برداشتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  تسنیم ،"عمیر بوخبوط" کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی به پایگاه خبری صهیونیستی "والاه" گفت: ارتش اسرائیل عملیاتی را خارج از مرزها از طریق یگان های خاص خود اجرا می کند. این یگان ها نشست های دوجانبه برگزار و به دور از انظار همکاری می کنند و ماموریت های حساس در مناطق مختلف جهان انجام می دهند. تکاپوی 24 ساعته برای دستیابی به اطلاعات طلایی از طریق استفاده از شبکه های اینترنت و شبکه های اجتماعی از جمله این ماموریت ها است.

بوخبوط در قالب تحقیقاتی طولانی افزود: با وجود نبود روابط سیاسی میان اسرائیل و برخی کشورهای منطقه، همکاری امنیتی بین آنها شکل گرفته است زیرا همگان احساس می کنند که تحت چتر تهدید واحدی از سوی سازمان های مسلح قرار دارند و دستگاه اطلاعاتی اسرائیل به این منظور جمع آوری اطلاعات و تحقیقات با شرکای خارجی را به منظور تلاش برای تاثیر گذاری و بهبود اوضاع امنیتی آغاز کرده است.

برپایه این گزارش، موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بعد از جنگ اخیر علیه غزه در سال 2014 میلادی گفت: وضعیت نوپا در خاورمیانه فرصت مناسبی برای ایجاد همکاری امنیتی برای اسرائیل ایجاد کرده و درها را به رویش در برخی کشورهای عربی گشوده و راه را برای شکل دهنی به روابط و شراکت در منافع بین آنها به منظور تبادل اطلاعات امنیتی و همکاری اطلاعاتی بازکرده است.

این تحقیقات صهیونیستی روی بخش همکاری بین المللی در دستگاه اطلاعات نظامی ارتش رژیم اسرائیل "امان" تمرکز کرده است که "در تلاش برای افزایش همکاری و هماهنگی با دستگاه های اطلاعاتی در جهان و منطقه است".

بوخبوط گفت: کار افسران امان ایجاب می کند که در عملیات نظامی میدانی وارد عمل شده و بر وضعیت تاثیربگذارند. یگان های وابسته به امان اطلاعات لازم را به ارتش اسرائیل برای ورود به نبرد در بین جنگ ها به منظور حفظ آزادی تحرک و عملیات آن و به طور کلی تاثیر گذاری بر روند اوضاع در خاورمیانه می دهد. این افسران و ماموران در یگان های همکاری امنیتی و اطلاعاتی اسرائیل دوره های آموزشی ویژه ای را می گذارند.

وی تصریح کرد: اسرائیل نه تنها خود را در رویدادهای راهبردی بلکه در در رویدادهای تاکتیکی منطقه نیز شریک می بیند.

پیشتر منابع خبری از گزارش های خود از روند رو به گسترش عادی سازی علنی روابط بین عربستان و امارات و بحرین با رژیم اسرائیل سخن گفته بودند.

 

تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید