رئیس شورای شهر: ایده تراموا در تهران شدنی نیست

کدخبر: 222288
اقتصادنیوز؛ محسن هاشمی با انتقاد از ایده تراموا در تهران افزود: تا زمانی که مترو در تهران تکمیل نشده است نباید پروژه جدیدی شروع کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ 

محسن هاشمی در حاشیه هفتاد و دومین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران با اشاره به بحران مازاد نیرو در شهرداری با تاکید بر اینکه تعادل نیرو باید ساختارمند باشد، گفت: در ابتدای جلسه طرح لایحه ایمنی سرویس مدارس مطرح شد. پیش از این یک فوریت آن به تصویب رسیده بود و امروز کلیت و پیشنهادات آن به تصویب رسید و شهرداری ملزم شد تا دو ماه آینده لایحه‌ای در خصوص ایمن سازی سرویس مدارس ارائه دهد.

رئیس شورای شهر با اشاره به نامگذاری معابر که از دستور جلسات قبل برای بررسی بوده و در اولویت شورا قرار گرفت، گفت: در این جلسه اعضای شورای شهر به تغییر نام چند خیابان رای مثبت دادند.

وی همچنین با انتقاد از ایده تراموا در تهران افزود: تا زمانی که مترو در تهران تکمیل نشده است نباید پروژه جدیدی شروع کنیم. در ابتدا باید خطوط مترو تکمیل شود. از سویی دیگر با توجه به شرایط فعلی ایجاد پروژه جدید به‌صرفه نیست.

هاشمی با بیان اینکه درخصوص تعدیل از بالا به پایین صحبت کرده است، افزود:‌ معتقدم تعدیل نیرو نباید کورکورانه باشد و فقط برای افرادی صورت گیرد که حقوق کمتر گرفته و حمایت نمی‌شوند.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری فربه است، افزود: شهرداری تعداد زیادی معاون، رئیس سازمان و مدیر کل دارد. در نتیجه ساختار شهرداری باید مورد بازبینی قرار گیرد و شهرداری باید در این رابطه لایحه‌ای ارائه دهد.

وی با بیان اینکه عمده پروژه‌های معاونت عمرانی در حوزه حمل و نقل است، افزود: می‌توانیم سه معاونت مالی و اداری پشیتبانی و برنامه‌ریزی را با یکدیگر ادغام کرده و یک معاونت واحد تحت عنوان معاونت منابع انسانی ایجاد کنیم.

هاشمی با تاکید بر اینکه طرح ترافیک تاکنون به نظر موفقیت‌آمیز می‌آید، افزود: برخی بدون پرداخت عوارض وارد طرح می‌شدند اما با طرح جدید ترافیک این روند متوقف شد.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید