شمخانی: اجازه نمی‌دهیم قاچاقچیان ارز از آب گل‌آلود ماهی بگیرند

کدخبر: 222320
اقتصادنیوز؛ دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: رصد اطلاعاتی گروه‌های سودجو، قاچاقچیان ارز و کسانی که در التهابات و گل آلود شدن شرایط اقتصادی به دنبال ماهیگیری هستند در دستور کار نهادهای مسئول قرار دارد و اجازه نخواهیم داد منافع نامشروع آنها در بستر فضاسازی و القائات رسانه‌ای و جو روانی تامین شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، با تشریح ابعادی از جنگ رسانه‌ای نظام سلطه همانند حمایت از گروه های تروریستی، تطهیر کشورهای متجاوز به یمن و پشتیبانی از اقدامات غیرانسانی رژیم صهیونیستی تصریح کرد: شبکه‌های برون مرزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بازوهای قدرت نرم انقلاب اسلامی نقش مهم و اثرگذاری در تنویر افکار عمومی منطقه و جهان دارند و باید در اجرای این رسالت، مسیر توسعه و رشد کمی و کیفی را با جدیت ادامه دهند.

شمخانی با تاکید بر ضرورت نوشوندگی در برنامه ریزی راهبردی و عملیاتی و همچنین توجه به نیازهای مخاطبان برای امید آفرینی و پیش برندگی سیاست های کلی نظام، افزود: واقع نمایی و حماسه سازی از موفقیت‌های ملت و تفوق سیاست انسجام سازی در سطح ملی در مجموعه برنامه‌ها را از جمله مطالبات اولویتخ دار از رسانه ملی خواند.

 شمخانی جنگ ادراکی را ابزار اعمال فشار نظام سلطه به جمهوری اسلامی ایران برای تسلیم شدن در برابر فشارهای اقتصادی و سیاسی عنوان کرد و افزود: اقدام هوشمندانه و قابل تقدیر رسانه ملی در برگزاری این همایش و بررسی راهبردهای فعال و مقابله ای در برابر اقدامات دشمن گامی تعیین کننده در سازماندهی توانمندی های نرم کشور در برابر هجمه‌های جدید است.

وی رسانه ملی را قرارگاه اصلی توان نرم کشور و ساختاری قابل اتکاء برای ایجاد جهش در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور دانست و اظهار داشت: در برابر دشمن عهدشکن و زیاده‌خواه، هیچ راهبردی به غیر از مقاومت و مایوس سازی وجود ندارد و طرح مسیرهای شکست خورده و ناکارآمد، دادن آدرس غلط به دشمن است.

شمخانی تحولات اساسی در معادلات سیاسی، امنیتی واقتصادی در جهان امروز را متاثر از فناوری‌های ارتباطی و محیط شبکه‌های اجتماعی عنوان کرد و افزود: در کنار تقویت نقش سنتی رسانه ملی باید با تبدیل شدن این مجموعه به یک شبکه اجتماعی بزرگ و فراگیر موازنه معیوب فعلی تصحیح شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی تلاش‌های دشمن برای اعمال فشار اقتصادی را اقدامی برای بی ثبات سازی و ایجاد ناامنی اجتماعی در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: راه مقابله با این هجمه سازمان یافته و فراگیر به صورت اصولی استفاده از تمامی ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه در داخل و خارج از کشور و ایجاد هماهنگی، انسجام، هم افزایی بین دستگاه‌ها و تلاش شبانه روزی و مجاهدانه برای رفع مشکلات واقعی مردم است.

امیر دریابان شمخانی گفت: موجودیت رسانه‌ای دادن به اقتصاد مقاومتی مانند برنامه‌ها و گزارش‌هایی که نوآوری‌ها، تولید و کارآفرینی را معرفی کند و با آسیب‌هایی مثل قاچاق، بی توجهی به تولید، ناکارایی‌های نظام اداری و بانکی نیز مقابله کند یکی از مهمترین مسئولیت‌های مهمی رسانه ملی است.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید