کدخبر: ۲۲۲۳۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

انتقاد تند مدیر عامل اپل از ترامپ

اقتصاد نیوز: تیم کوک مدیر عامل اپل از رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به شدت انتقاد کرد. به گفته کوک بسیاری از کارمندان این شرکت را مهاجران تشکیل می دهند.

تیم کوک مدیر عامل اپل به تازگی در مصاحبه ای اعلام کرده که شرکت ها باید در برابر برخی مشکلات اجتماعی از خود واکنش نشان دهند و در مقابل آن ها ایستادگی کنند. او اعلام کرده که افراد زمانی که سیاست های عمومی با ارزش های شرکت های آن ها مغایر باشند باید در رابطه با آن ها صحبت کنند.

تیم کوک گفته است:«زمانی که در رابطه با برخی مشکلات صحبت نکنید در سکوتی قرار دارید که می تواند برای افراد خوب خطرناک باشد. من علاقه ای ندارم که در این دسته قرار بگیرم و سکوت کنم.»

تیم کوک مدیر عامل اپل در مصاحبه خود در رابطه با مسائل آموزشی، محیط زیست، حقوق بشر و مهاجرتصحبت کرده است. در گذشته تیم کوک قانون مهاجرتی دولت را «غیر انسانی» خطاب کرده بود و اعتقاد داشت که اجرای این قانون باید متوقف شود.

کوک اعلام کرد که مهاجران نقش مهمی را در شرکت اپل بر عهده دارند و بسیاری از کارمندان این غول دنیای فناوری مهاجر هستند. برخی از این افراد برای ورود به خاک ایالات متحده آمریکا از مرزها عبور کرده اند. در حال حاضر ترامپ با جدا کردن اعضای خانواده ها از یکدیگر در مرزها با مشکلات جدی مواجه است.

تیم کوک اعلام کرده است:«بسیاری از کارمندان ما را مهاجران تشکیل می دهند. ما بیش از 300 کارمند داریم که تحت قانون داکا فعالیت می کنند. من می خواهم از آن ها دفاع کنم.»

تیم کوک اعتقاد دارد که شرکت ها نباید در رابطه با هر مشکل اجتماعی اظهار نظر کنند و تنها باید در مواقعی که شرکت تحت مدیریت آن ها دارای دانش کافی برای ورود به موضوعات سیاسی باشد، اقدام کنند.