لایحه اصلاح قانون مهاجرت در مجلس نمایندگان ‎آمریکا با ۳۰۱ رای مخالف، تصویب نشد

کدخبر: 222611
اقتصاد نیوز: لایحه اصلاح قانون مهاجرت در مجلس نمایندگان ‎آمریکا با ۳۰۱ رای مخالف، تصویب نشد و بدین ترتیب شکستی برای ‎ترامپ و جمهوری‌خواهان رقم خورد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از صداوسیما، با تصویب نشدن لایحه اصلاح قانون مهاجرت آمریکا در روز چهارشنبه در کنگره آمریکا، ضربه‌ای دیگر به تلاش‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور در حل و فصل بحران مرزی که باعث از هم پاشیدگی هزاران خانواده مهاجر شده است، وارد آمد.

قانون گذاران آمریکایی با ۱۲۱ رای موافق در برابر ۳۰۱ رای مخالف، قانون اصلاح مهاجرت و امنیت مرزی را رد کردند. در این رای گیری تمامی نمایندگان دموکرات به همراه ده‌ها نماینده محافظه کار جمهوری خواه دیگر به این لایحه که در آن توانایی کافی در مقابله با مهاجرت غیرقانونی نمی‌دیدند، رای مخالف دادند.

مایک کافمن، نماینده جمهوری خواهِ میانه روی کنگره آمریکا درباره این موضوع گفت: «درحالیکه رای گیری امروز مثل یک شکست بود، من به عقب قدم بر نخواهم داشت... با اینکه این اقدام تصویب نشد، مبارزه ما برای اصلاح مهاجرت ادامه خواهد یافت.»

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، شکست در تصویب این لایحه این احتمال را به وجود می‌آورد که قانون گذاران آمریکایی برای پایان دادن به جدا شدن خانواده‌های مهاجر اقدام دیگری را اتخاذ کنند، ولی مسائلی همچون کمک مالی برای ساخت دیوار مرزی، محافظت از مهاجران جوانی که غیرقانونی وارد آمریکا شده اند و همچنین محدودیت مهاجرت قانونی، بررسی نخواهد شد.

باب گودلت، نماینده جمهوری خواه نیز گفته است: «مردم آمریکا خواستار رویکردی جامع برای اصلاح قوانین مهاجرت هستند که تمرکزش پیش از قانونی شدن، ابتدا بر اجرایی شدن باشد.»

 

تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید