کدخبر: ۲۲۳۱۸۷ لینک کوتاه

روزنامه سوئیسی:

منتظر توئیت عصبانی ترامپ درباره سفر روحانی به سوئیس باشید

اقتصادنیوز؛ یک روزنامه سوئیسی درباره واکنش احتمالی ترامپ نسبت به سفر روحانی به سوئیس نوشت: باید در انتظار توئیت جدید ترامپ برای بروز خشم خود در خصوص سفر روحانی به سوئیس بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ روزنامه سوئیسی تاگس آنسایگر در یادداشت امروز خود با توجه به سفر روز آینده «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران به برن نوشت: این نخستین سفر یک مقام عالیرتبه ایرانی پس از ۱۵ سال به سوئیس است. رئیس جمهوری ایران در حالی به سوئیس سفر می کند که مسائل مهم و پیچده ای را برای گفتگو دنبال می کند. 

این روزنامه در ادامه با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای با ایران آورده است: هدف آمریکا از خروج توافق هسته ای با ایران فشار برای خارج شدن نیروهای این کشور از عراق و سوریه و در نهایت تغییر در برخی مفاد توافق هسته ای است.

آمریکا علاوه بر ایران کشورهایی که با آن همکاری داشته اند را نیز تهدید به قطع همکاری کرده است و حال در چنین شرایطی سوئیس در قالب یک میزبان برای رئیس جمهوری این کشور فرش قرمز پهن می کند. به رغم همه این موارد هنوز واشنگتن مخالفت خود را با این سفر نشان نداده است. در عین حال سفارت آمریکا در برن اعلام کرده که این مورد یک موضوع داخلی برای سوئیسی ها است.

تاگس آنسایگر در ادامه نوشت: اما باید زمانی را متصور شد که ترامپ از تلویزیون صحنه های دیدار مقامات دو کشور را مشاهده کند، لحظه ای که با آن تن صدای خاص خودش می گوید «ایران جیره خوار، رژیم ددمنش»! مورد استقبال دوستانه قرار گرفته است. همان موقع است ترامپ صفحه توئیتر خود را باز می کند و توئیتی از سر خشم می نویسد.