کدخبر: ۲۲۳۳۰۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نماینده مجلس: راهکارهای روحانی عملیاتی شود از تحریم‌ها عبور می‌کنیم

نماینده مجلس: راهکارهای روحانی عملیاتی شود از تحریم‌ها عبور می‌کنیم

اقتصادنیوز: سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: صبحت‌های اخیر رئیس‌جمهور خوب بود، اما باید عملیاتی شود. دولت نباید منتظر دستور مجلس و یا حضرت اقا باشد، باید صحبت‌هایش را عملیاتی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حسن نوروزی در ارزیابی از سخنان اخیر رئیس جمهور در جمع مدیران ارشد کشور اظهار داشت: اگر به دنبال این صحبت‌ها عمل هم آغاز شود بسیار مطلوب خواهد بود. مثلا به دنبال تفکیک در وزارت راه و مسکن آقای رئیس جمهور دستور دهند که اداره بازرگانی شهرستان‌ها از وزارت صنعت جدا شود.

وی افزود: آقای رئیس جمهور در صحبت ها به تساهل برخی مدیران اشاره داشتند که در صورتی که افرادی تساهل کنند کنار گذاشته شوند. این موضوع باید آغاز شود و آنها که تساهل می‌کنند و چوب لای چرخ امور می گذارند تغییر پیدا کنند.  از آن سو باید وزرای جوان معرفی شوند و افرادی که پای کار  هستند باید فعالیت خود را آغاز کنند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: ما تعارف نداریم در حال یک جنگ اقتصادی با آمریکا هستیم به  همین دلیل است که امور باید با توجه دقیقی پیگیری شود. صحبت‌هایی که رئیس جمهور مطرح کردند عالی بود. اگر این راهکارها عملی شوند از تحریم‌ها عبور می کنیم و کشور به حالت عادی باز می گردد.

نوروزی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری به دولت عنوان کرد: دولت نباید منتظر باشد که مجلس یا حضرت آقا دستور دهند، باید حرف‌های خود را عملی کند افرادی که تساهل می ‌کنند باید کنار گذاشته شوند. استانداری‌ها روزی دو بار در خصوص وضعیت بازار، اقتصاد و تجارت جلسه بگذارند تا با رهنمودهای مقام معظم رهبری مشکلات برطرف شود.