کدخبر: ۲۲۴۲۰۹ لینک کوتاه

عضو کمیسیون امنیت ملی:

پیشنهادات نهایی اروپا در مذاکرات بعدی مشخص می‌شود

اقتصادنیوز؛ عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید منتظر مذاکرات بعدی و تکمیلی بود تا نتیجه نهایی مشخص شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت؛ محمد جمالی نوبندگانی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، درباره اظهارات رئیس جمهور روحانی در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای که با ئیس جمهور فرانسه و صدراعظم آلمان بیان کرده است، گفت: اروپا نمی‌توانند عملکرد متفاوتی از آمریکایی ها داشته باشند چراکه آمریکا سلطه بالایی بر اقتصاد، امنیت، سیاست و مسائل نظامی کشورهای اروپایی دارد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از اقداماتی که آمریکا انجام می دهد بدون اطلاع اروپا نیست، افزود: از همان ابتدا مشخص بود که اروپاییان تمایلی برای پذیرش مطالبات و خواسته های ایران ندارند.

وی بیان کرد: اروپا تمایل دارد از امنیت برجام بهره مند شود و در عین حال هیچ تعهدی نیز ندهد و هزینه ای صرف نکند؛ تحقق این دو موضوع با یکدیگر منافات دارد در مرحله اول به نظر نمی‌رسید اروپا تمام خواسته های ما را اجابت کند اروپا از حداقل ها شروع کرده است تا بتواند در مذاکرات و چانه زنی های بعدی تا جای ممکن امتیاز کمتری نسبت به ایران از دست دهند.

عضوکمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه باید منتظر مذاکرات بعدی و تکمیلی بود تا نتیجه نهایی مشخص شود، خاطرنشان کرد: در مذاکره ها طرفین در وهله اول تمام خواسته های طرف مقابل را نمی پذیرد و تحقق این خواسته ها را به مذاکرات و چانه زنی های بعدی موکول می کند.