علم‌الهدی: صاحب ایران اجازه نمی‌دهد، دزد اموال ایتام وفقرا را ببرد

کدخبر: 224223
اقتصادنیوز: امام جمعه مشهد گفت: این چه مدیریت و تیم اقتصادی دولت بوده و آن‌ها چه مدیرانی هستند که جریان اقتصادی کشور را در سه ماه به صورت یک گنج افسانه‌ای برای یک دزد درآوردند که دو تن سکه بدزدند و ببرند.

به گزارش اقتصادنویز به نقل از ایسنا، سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی-‎سیاسی نمازجمعه در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: هفته‌ای که بر ما گذشت در کنار همه مشکلات و سخت‌هایی که در وضعیت خاص امروز مردم ما وجود دارد، نمایشگاه عظیمی از اثربخشی امیدوارکننده حرکت‌های جهادی بود.

وی افزود: ما در این چند روز لمس کردیم که حرکت‌های جهادی در جامعه ما بزرگ‌ترین عاملی است که عزت، اقتدار و عظمت ما را در مقابل تهاجم، تهدید، تحریم و مخالفت‌هایی که استکبار جهانی دارد، تامین می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه ما در سه چشمه شاهد حرکت‌های جهادی بودیم، عنوان کرد: یکی در مسئله به کار انداختن و افتتاح پالایشگاهی است که در حلقه خودکفایی، کشور را در تامین بنزین از دیگران بی‌نیاز می‌کند و بنزین و گازوئیل که بزرگ‌ترین ماده و عامل چرخه اقتصادی خرد کشور است را توسعه می‌دهد که اگر روزی اجانب بخواهند ما را در تهیه بنزین تحریم کنند، ما خودکفا هستیم. 

علم‌الهدی ادامه داد: این حرکت به وسیله ایثارگران خدمت‌گذار سپاه پاسداران و دستگاه اقتصادی آن تامین شد. در عین تحریم‌ها و محاصره‌های ما در جریان اقتصادی، این افراد فداکار فناور، پالایشگاه را ساختند. این نتیجه حرکت جهادی است. 

امام جمعه مشهد گفت: جریان دومی، حرکت جهادی ارزشمند در مقابل مضیقه آب خوزستان، خرمشهر و آبادان بود. با مشکلی که در آب آشامیدنی مردم آبادان و خرمشهر در آن هوای گرم و در آن گرمای طاقت‌فرسا به وجود آمد، حرکت‌های جهادی از طرف تمام آحاد کشور در تامین آب شرب انجام شد. آستان قدس رضوی نیز حرکت عظیم و ارزشمندی را انجام داد و با دستور تولیت آستان قدس به بنیاد کرامت، آب‌های آشامیدنی به آن مناطق منتقل شد. 

وی اضافه کرد: خوشبختانه در یک حرکت سه شیفته شبانه‌روزی و جهادی توانستند آب شیرین را به خرمشهر، آبادان و روستاهای اطراف برسانند. این هم یک حرکت جهادی توسط یک نهاد مقدس به نام سپاه و هم حرکت جهادی در صحنه بودن و در عرصه بودن مردم بود. 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: اینکه یک امام جمعه دلسوز، هماهنگ با مردم، خود وارد عملیات شود و مردم دنبال او بیایند، نمایشگر این واقعیت برای ما است که ما در هر شرایطی قرار بگیریم و هر نوع محاصره، تهدید و تحریمی از ناحیه کفار، مستکبرین و دشمنان بر ما وارد شود، این مردم به پا خواسته‌ای که خود در عرصه حل مشکلاتشان هستند وجهادگرانی که در نهادهای مختلف در عرصه‌های گوناگون از حرکت‌های جهادی استقبال می‌کنند، دشمن ما را زبون، ضعیف و ناامید خواهند کرد. 

علم‌الهدی خاطرنشان کرد: برنامه سوم حرکت جهادی مجاهدانه و ارزشمند نیروی انتظامی در دستگیری عناصر ناپاک، اخلالگر و مفسد اقتصادی بود که در یک مدت کوتاه با قدرت اطلاعاتی و با نیروی عملیاتی و اجرایی خود بر اسناد و وضعیت افراد ناپاک، اخلالگر و مفسد فی الارض که دو تن سکه را احتکار کرده و برنامه‌های ارزی را مختل کرده بودند، راه پیدا کردند و با همه کوشش و سعی برای نجات از چنگ نیروهای قهار و مقتدر انتظامی، نتوانستند فرار کنند.

امام جمعه مشهد افزود: مردمی که در مضیقه معیشت و در این التهاب به سر می‌برند و در نداری، ناتوانی و نابسامانی اقتصادی می‌سوزند، نیروی انتظامی به کمک این مردم آمد و ریشه فساد و اخلال اقتصادی را در یک عنصر ناپاک سودجو پیدا کرد و از بین برد. نیروی انتظامی کار خود را انجام داد اما چشم مردم به دستگاه قضایی است که در مقابل حرکت نیروی انتظامی، برخوردهای دستگاه قضایی با این مفسدان فی الارض و اخلاگران هم در مصادره اموال دزدیده شده و برگرداندن به مردم و هم به کیفر رساندن این دزد چپاول‎گری چگونه خواهد بود. 

وی ادامه داد: این فرد که در یک مقطع سه ماهه زندگی مردم را در این کشور به هم ریخت و به هم زد، فسادش از هر جانی، قاتل و ناپاکی بیشتر بود. امیدواریم قوه قضاییه حرکتی را انجام دهد که برآورده‌کننده تمنا و انتظار مردم از این دستگاه است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: دستگاه دیگری که باید به دنبال این عملیات ارزشمند و مقتدرانه نیروی انتظامی به حرکت دربیاید، دستگاه اجرایی و دولت است. مسئله دو تن سکه را هیچ کس حتی در افسانه‌های قدیمی نیز باور نمی‌کرد. از ابتدای سال سه ماه و چند روز گذشته و در این مدت فرد ناپاکی نظام اقتصادی کشور و مدیریت اقتصادی این مملکت را به صورت یک گنج افسانه‌ای در آورده و دو تن سکه دزدیده‌اند. 

علم‌الهدی عنوان کرد: دولت باید به مدیریت اقتصادی برسد. این چه مدیریت و تیم اقتصادی دولت است؟ آن‌ها چه مدیرانی هستند که جریان اقتصادی کشور را در سه ماه به صورت یک گنج افسانه‌ای برای یک دزد درآوردند که دو تن سکه بدزدد و ببرد؟ دولت باید در ترمیم تیم اقتصادی خود اقدام کرده و در این مدیریت اقتصادی تامل کند. آن‌ها چگونه اقتصاد را مدیریت کردند که این وضع به وجود آمد که یک نفر دو تن سکه را بدزدد و برای بازار و نظام طلافروشی  این وضعیت ایجاد شود؟

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه  450 شرکت، ارز 4200 تومانی گرفته و موبایل وارد کرده‌اند، تصریح کرد: 350 شرکت با ارز آزاد بیت‌المال مسلمین را فروختند و 100 شرکت دیگر احتکار کردند. آن‎ها به این استفاده هم قانع نیستند و با احتکارشان بازارتیزی به وجود آورند تا بتوانند بیشتر بدزدند.

وی یادآور شد: اصل قضیه سرانگشت آقای پس پرده‌نشین است. همه باید بفهمند که این مملکت و مردم صاحب دارند. صاحبشان اجازه نمی‌دهد که بچه‌های یتیم، قشر آسیب‌پذیر و افراد فقیر به نان شبشان محتاج باشند و دزد اموالشان را ببرد. او در هیچ عرصه‌ای نمی‌گذارد، نه در اقتصاد و نه در سیاست. جوانان ما زیر باران آتش جان دادند و بعد یک جریان سیاسی سوار بر قدرت بر گرده مردم لگد بزند و بدزد و ببرد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: آن‌ها صاحب دارند. صاحب ما حجت بالغه الهی و قطب عالم امکان بوده و قدرت اراده صاحب ما بر تمام هستی حاکم است. خوشا به سعادت شما ایثارگران نیروی انتظامی که ابزار و مامور آقا شدید و این جریان به دست شما انجام گرفت. این عزت و پاداش معنوی برای شما در مقام ایثارگری‌تان کفایت می‌کند.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید