کدخبر: ۲۲۵۱۵۶ لینک کوتاه

تاثیر «فراری» در رفتن رونالدو به یوونتوس

اقتصاد نیوز: کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی و ۳۴ ساله رئال مادرید رسما به تیم یوونتوس ملحق شد. این خبری بود که دیشب همه رسانه های جهان آن را مخابره کردند.

ستاره پرتغالی رسما با مبلغ 105 میلیون یورو راهی یوونتوس شد. رونالدو قرار است سالانه 30 میلیون یورو دستمزد از بیانکونری دریافت کند و حالا تبدیل به گرانقیمت ترین بازیکن تاریخ سریA نیز شده است.

رونالدو، برنده ۵ جایزه توپ طلا و قهرمان ۴ لیگ قهرمانان اروپا با رئال مادرید، سالانه ۲۱ میلیون یورو از این باشگاه به عنوان دستمزد دریافت می‌کرد. این در حالی است لیونل مسی سالی ۴۰ میلیون یورو از بارسا می‌گیرد و نیمار نیز درآمدی بیش از ۳۶ میلیون یورو از پاری‌سن ژرمن دارد.

البته رونالدو با توجه به ۳۴ سال سن کار سختی دارد که بیش از این مبلغ بتواند دریافت کند. اما قراردادهای تجاری جدید  وسوسه‌اش کرد که به چالش‌های دشوار رئال مادرید پایان دهد و در تیم دیگری فوتبالش را ادامه دهد.

کوریره دلو اسپرت ایتالیا توضیح داده سران یووه پیشنهادی به ارزش ۱۰۰ میلیون یورو برای رئال مادرید آماده کرده‌بودند. چند روز پیش رسانه‌های اسپانیایی خبر داده بودند پیشنهاد اولیه بیانکونری ۸۸ میلیون یورو بوده که نهایتا این انتقال با 105 میلیون یورو قطعی شد.

مساله بعدی تامین دستمزد رونالدو است. خبری که مطرح شده ۳۰ میلیون یورو در سال است. حدود ۵۰ درصد بیش از آنچه رونالدو از مادرید می‌گیرد. اما روزنامه توتو اسپرت نوشته این پیشنهاد ۲۰ میلیون یورو است و تمام آن را کمپانی خودروسازی فراری تامین می‌کند.

اینجاست که بار دیگر فراری نقشی کلیدی بازی می‌کند. فراری و جیپ، هر دو زیر مجموعه فیات هستند و تحت تملک خانواده آنیلی، مالکان باشگاه یوونتوس. اسکای ایتالیا می‌گوید رونالدو سالی ۳۰ میلیون یورو خالص (پس از تمام کسوراتی نظیر مالیات) می‌خواهد. این یعنی عقد قراردادی نزدیک به سالی ۶۰ میلیون یورو. به این ترتیب در بسته پیشنهادی یووه به ژرژ مندس، مدیر برنامه‌های رونالدو یک پیشنهاد دیگر هم وجود دارد؛ فراری، اسپانسر رونالدو شده و ماشین رسمی این بازیکن باشد و بابت این قرارداد اسپانسرشیپ سالی ۲۰ میلیون یورو، جدا از قرارداد این بازیکن با باشگاه، به او بدهد.