کدخبر: ۲۲۵۱۶۸ لینک کوتاه

رتبه دوم ایران در تعداد مهندسان جهان!

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جمهوری اسلامی ایران بعد از روسیه بیشترین تعداد دانش آموختگان حوزه مهندسی را در دنیا دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا مجتبی شریعتی نیاسر عصر سه شنبه در بازدید از مجتمع آموزش عالی شیروان اظهار کرد: سالانه بیش از پنج هزار نفر در حوزه مهندسی دانش آموخته می شوند که این میزان تقریبا برابر با شمار دانش آموختگان این حوزه در آمریکا است.
وی با اشاره به تعداد مراکز آموزش عالی در ایران که مساوی یا بیشتر از کشور چین است گفت: از برکات نظام و انقلاب این است که در همه نقاط کشور یک مرکز آموزش عالی احداث شده است.
شریعتی نیاسر گفت: با وجود این، باید در مراکز آموزش عالی به استانداردهای نظیرسرانه زمین، زیربنای آموزشی، تعداد اعضای هیات علمی، دانشجو و رشته تحصیلی توجه داشت.
معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تعداد مهندسان در شهرهای بزرگ زیاد و تعداد تکنسین ها کم است گفت: در بخش کشاورزی آمار دانش آموختگان بالا است.
وی گفت: برای اعتلای وضعیت آموزشی نباید قومی و سازمانی فکر کرد و نگاه عمومی و منطقه ای داشت.
رییس مجتمع آموزش عالی شیروان گفت: این مجتمع از سال 71 فعالیت اصلی خود را آغاز کرده است که هم اکنون 12 رشته فعال دارد.
محمد خیرخواه با اشاره به اینکه 206 هکتار اراضی به نام مجتمع آموزش عالی شیروان است اظهار کرد: هم اکنون در این مجتمع 6 هزار و 400 متر مربع فضای آموزشی موجود است که دو هزار متر مربع آن هنوز تکمیل نشده است.
وی با بیان اینکه فضای فیزیکی این مجتمع گنجایش یکهزار نفر دانشجو است گفت: هم اکنون مجتمع آموزش عالی شیروان، 12 عضو هیات علمی و 18 کارمند دارد.
شهرستان شیروان با 157 هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.