گوشی های سامسونگ دارای بالاترین نرخ خرابی در بین اندرویدی‌ها

کدخبر: 226168
​اقتصاد نیوز: گوشی های سامسونگ در یک آزمایش انجام شده طی سه ماهه نخست سال 2018 از بالاترین نرخ خرابی در بین دیوایس‌های اندرویدی برخوردار بوده‌اند. در گوشی های اپل نیز آیفون 6 صاحب بالاترین نرخ خرابی است.

به گزارش اقتصاد نیوز وبه نقل از گجت نیوز، یک گزارش منتشر شده از سوی شرکت بررسی کننده تعمیر و امنیت دیوایس های موبایلی Blancco، گوشی های سامسونگ دارای بالاترین نرخ خرابی در بین گوشی های اندرویدی طی سه ماهه نخست سال 2018 هستند. این شرکت تحقیقاتی با مورد بررسی قرار دادن گوشی های سامسونگ از ماه ژانویه تا آوریل، متوجه نرخ خرابی 27.4 درصدی این دسته از محصولات شده است.

در بخش گوشی های اپلی نیز آیفون 6 با کسب نرخ خرابی 22 درصدی در رده نخست گوشی های آی او اسی قرار دارد و آیفون 6 اس نیز با نرخ 16 دصدی رده دوم را از آن خود کرده است. بر اساس تحقیقات، هر دو گوشی مذکور برند اپل با طیفی از مسائل و مشکلات مربوط به لمس صفحه نمایش یا ظاهر شدن خطوط خاکستری بر روی صفحه همراه بوده‌اند. علاوه بر این هر دو گوشی به شدت تحت تاثیر کاهش عملکردی قرار گرفته‌اند که اپل همراه با دریافت به روزرسانی‌های آی او اسی سال گذشته آن‌ها را به گوشی کاربران تحمیل می‌کرد و رسوایی را به بار آورد.

گوشی های سامسونگ و اپل نرخ خرابی

محصولات شیائومی پس از گوشی های سامسونگ در رده دوم

بار دیگر به دنیای اندرویدی بازمی‌گردیم. در حالی کهگوشی های سامسونگ صاحب بالاترین نرخ خرابی و کشاندن صاحبان آن‌ها به تعمیرگاه‌ها هستند، برند چینی شیائومی با نرخ 14.2 درصد در جایگاه دوم این لیست قرار دارد. سومین شرکت موتورولا با نرخ 9.6 درصدی خرابی گوشی‌هایش در سه ماهه نخست سال 2018 است. شرکت تحقیقاتی مذکور با زیر نظر گرفتن دیوایس‌های آی او اسی و اندرویدی که از سوی شرکت‌های مخابراتی و خرده فروشان جهت آزمایش و پاکسازی به Blancco ارسال شده است، به این نتایج رسیده است. این اطلاعات همچنین نشان می‌دهند که 74.3 درصد گوشی های آی او اسی تحویل گرفته شده در این مدت از آی او اس 11 بهره‌مند بودند. در حالی که 52 درصد گوشی های اندرویدی به اندروید نوقا مربوط به سال 2016 مجهز بودند.

در میان بزرگ‌ترین ایرادهایی که بین گوشی های آی او اسی وجود دارد، مشکلات مربوط به بلوتوث، وای فای و عملکرد کلی دیوایس بیشتر به چشم می‌خورند. برخی دیگر از مشکلات کوچک و درشت به وجود آمده نیز مربوط به مسائلی همچون استفاده از هدست‌ها به خاطر عدم وجود جک هدفون 3.5 میلی‌متری در دیوایس‌های مدرن اپل است. مشکلات در گوشی های هوشمند اندرویدی نیز از عملکرد گرفته تا دوربین، میکروفون و شارژ باتری وجود دارد. طی سه ماهه نخست سال 2018 میلادی، 34 درصد گوشی های اندرویدی موجود در این آزمایش، با مشکلاتی در عملکرد کلی خود همراه هستند. این میزان نسبت به سال 2017 با 10 درصد افزایش همراه بوده است که برای تولیدکنندگان نگران کننده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما