تکذیب خروج کامل نیروهای ی.پ.گ از منبج سوریه

کدخبر: 226421
اقتصادنیوز : وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار اطلاعیه ای، ضمن رد ادعای خروج کامل یگان های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) از شهر منبج، تاکید کرد که 'همچنان روند خروج تروریست ها از این شهر ادامه دارد.'

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،در اطلاعیه وزارت خارجه ترکیه آمده است که اخبار منتشر شده مبنی بر خروج کامل یگان‌های مدافع خلق(ی.پ.گ) از منبج بزرگنمایی بیش نبوده و صحیح نیست.

بنا بر اعلام دستگاه سیاست خارجی ترکیه، در حال حاضر روند خروج نیروهای ی.پ.گ در گذرگاه‌های تحت کنترل در حال انجام است.

خبرگزاری رویترز اخیرا در گزارشی اعلام کرده است که عناصر یگان های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) پیرو توافق ترکیه و آمریکا به طور کامل از منبج خارج شده اند.

ماه گذشته میلادی وزاری خارجه دو کشور ترکیه و آمریکا بر سر خروج نیروهای ی.پ.گ از منبج به توافق رسیدند.

در همین ارتباط سایت خبری ان.تی.وی اعلام کرد که توافق اولیه دو کشور در دیدار کارشناسان ترکیه و آمریکا در آنکارا حاصل شده و وزرای خارجه دو کشور در واشنگتن توافق به دست آمده را نهایی و امضا کرده و نقشه راه اقدام دو کشور در خصوص منبج را اعلام کردند.

پس از اعلام نقشه راه تدوین شده، خروج نیروهای ی.پ.گ از منبج با نظارت نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه آغاز شد و همزمان نیروهای ترکیه وارد شهر منبج در شمال سوریه شدند.

آمریکا و ترکیه درباره همکاری مشترک در موضوع سوریه و به خصوص اداره شهر منبج و تامین امنیت مشترک این شهر و همچنین در خصوص ادامه همکاری مشترک در موضوع سوریه در آینده نیز به تفاهم و توافق رسیده اند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما