کدخبر: ۲۲۷۴۳۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
  تعطیلی ۷۰ شرکت حمل و نقل کشور با شکایت رانندگان

تعطیلی ۷۰ شرکت حمل و نقل کشور با شکایت رانندگان

اقتصادنیوز : معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ثبت افزون بر ۱۴ هزار شکایت از سوی رانندگان، از تعطیلی دائم و موقت ۷۰ شرکت حمل ‌و نقل در همین راستا خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، عبدالهاشم حسن‌نیا امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد با اشاره به فعالیت ۶۰۰ هزار راننده در بخش حمل و نقل بار و مسافر کشور که ۳۴۰ هزار نفر از آنان رانندگان کامیون هستند، در مورد پیگیری درخواست‌های‌ کامیون‌داران اظهار داشت: موضوع بیمه تکمیلی رانندگان و خانواده‌های آنها در دستور کار قرار دارد که امیدواریم با استقرار آن بتوانیم رضایت سلامتی این قشر زحمت‌کش جامعه را فراهم کنیم.

وی همچنین از تلاش برای اجرای مکانیزه فرایند کنترل هزینه‌های حمل و نقل بار در سراسر کشور برای جلوگیری از اجحاف حق و حقوق فعالان در این حوزه خبر داد.

حسن‌نیا با اشاره به راه‌اندازی سامانه ۱۰۰۰۱۴۱ و تلفن گویای ۱۴۱ برای گزارش تخلفات در این حوزه، بیان کرد: تاکنون ۱۴ هزار و ۱۰۰ مورد شکایت در این رابطه از سوی رانندگان مطرح شده که منجر به تعطیلی دائم و موقت ۷۰ شرکت حمل و نقل شده است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از تمام رانندگان و کامیونداران کشور خواست تا هرگونه خلل و کاستی در رابطه با وضعیت جاده‌ها، نحوه دریافت بار و پرداخت حق‌الزحمه از سوی شرکت‌ها را از طریق سامانه و تلفن گویای این سازمان برای رسیدگی و رفع مشکلات در این حوزه، گزارش کنند.

وی رسیدگی به وضعیت لاستیک کامیون‌ها، پیگیری کرایه‌های تانکرهای سوخت‌رسانی و بیمه تامین اجتماعی رانندگان را از دیگر موضوعات مورد بررسی و رسیدگی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، یکی دیگر از خواسته‌های رانندگان را عملیاتی کردن تن کیلومتر بار ذکر کرد و گفت: این موضوع نیز از طریق همکاری سازمان با وزارت متبوع، انجمن رانندگان و شرکت‌های باربری و مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی در دست بررسی و اقدام است.

حسن‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جابجایی ۹۰ درصد مسافر در کشور از طریق ۲۲۰ هزار کیلومتر جاده‌های کشور و نیز حمل سالانه ۶۰۰ میلیون تن کالا از این طریق که ۴۳۰ میلیون تن از آن دارای بارنامه است، استان یزد را به لحاظ موقعیت جغرافیایی در مرکز ثقل راه‌های کشور خواند.

وی با قدردانی از خدمات «محسن صادقیان» مدیرکل اسبق راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، از «سعید برازنده مقدم» که سرپرستی این اداره کل را در شش ماه گذشته بر عهده داشت نیز تشکر کرد و تغییر وی را به دلیل حفظ سلامت جسمانی‌اش عنوان کرد.

در این مراسم از تلاش‌های محسن صادقیان و سعید برازنده مقدم تجلیل و علی علیخانی به عنوان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد معرفی شد.