کدخبر: ۲۲۷۹۹۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پیغام ترامپ به ایران از طریق سوئیس

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ در جریان سفر روحانی به سوئیس پیام‌هایی را به طرف ایرانی رسانده است.

به گزارش اقتصادنیوز، به نظر می‌رسد رفتار پشت‌پرده و غیررسمی دونالد ترامپ، با سخنرانی‌ها و توئیت‌های آتشین او تفاوت زیادی دارد.

ترامپ چند روز پیش در کنفرانس خبری خود در حاشیه نشست ناتو به خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی گفت: «من باور ندارم که تنش میان ما و ایران افزایش یافته است. ایرانی‌ها اکنون در مقایسه با گذشته با احترام بیشتری با ما رفتار می‌کنند. ایران اکنون مشکلات زیادی دارد و آن‌ها بامشکلات اقتصادی زیادی روبرو هستند و اقتصاد آنها در حال سقوط است و من این را می‌توانم به شما بگویم که آنها نهایتا در نقطه مشخصی آنها با من تماس خواهند گرفت و درخواست توافق خواهند کرد و ما نهایتا توافق خواهیم کرد.»

اما این صحبت‌های ترامپ با واکنش محمود واعظی رئیس دفتر حسن روحانی مواجه شد. واعظی در واکنش به صحبت‌های ترامپ گفت که در جریان سفر روحانی به آمریکا، رئیس‌جمهور این کشور هشت بار درخواست گفتگو کرده که با مخالفت روحانی مواجه شده است.

حالا هم خبر می‌رسد که ترامپ در جریان سفر روحانی به سوئیس، پیغام‌هایی به طرف ایران داده است. رئیس‌جمهور سوئیس که حامل پیام ترامپ بوده، اعلام کرده است که ترامپ هر زمانی که ایران بخواهد آماده مذاکره مستقیم با ایران است.

پیغامی که البته مانند هشت تماس گذشته وی با مخالفت مواجه شده و روحانی آن را رد کرده است.

رفتار سیاسی ترامپ نشان می‌دهد که او علاقه زیادی به مذاکره رو در رو با مخالفان و دشمنانش دارد. تلاش‌های اخیر ترامپ برای مذاکره مستقیم با رهبر کره‌شمالی و ولادیمیر پوتین و حتی مذاکره با همتایان اروپایی خود در اوج تنش‌ها میان اروپا و آمریکا گواه این مدعا است.