کدخبر: ۲۲۸۹۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

کاهش جذابیت تهران؛ راهکار یک مدیر دولتی برای مبارزه با بیکاری در پایتخت/بیکاری بیداد نمی‌کند!

اقتصادنیوز: معاون سیاسی- اجتماعی استاندار تهران در نشست برنامه ریزی و توسعه استان تعبیر یکی از مدیران حاضر با عنوان بیداد بیکاری را غیرمنصفانه دانست و گفت: بیکاری در جامعه بیداد نمی کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا شکرالله حسن بیگی روز شنبه در واکنش به اظهارات یکی از مدیران این نشست که مدعی شد بیکاری بخصوص در شهرستان های استان تهران بیداد می کند افزود: مدیران در کاربرد تعابیر دقت کنند و با این اظهارات جامعه را ناامید نکنند.

وی گفت: استان تهران سال گذشته به ایجاد 126 هزار شغل متعهد بود که موفق شد 170 هزار شغل ایجاد کند.

حسن بیگی گفت: پایتخت جذابیت هایی دارد که باعث جذب افراد از شهرهای دیگر می شود به طوری که هر سال 216 هزار نفر به جمعیت تهران ناشی از مهاجرت اضافه می شود و این بر مشکلات این شهر می افزاید.

وی گفت: اگر با هماهنگی مسئولان عالی کشور از جذابیت های شهر تهران و پایتخت نشینی کاسته شود دیگر شاهد مهاجرت و سرریز مشکلات به سمت تهران نخواهیم بود.

به گزارش ایرنا براساس سرشماری سال 1395 جمعیت شهر تهران حدود هشت میلیون و 700 هزار نفر اعلام شده و این درحالی است که جمعیت روز این کلانشهر چند میلیون بیشتر از جمعیت شب آن اعلام می شود.

نشست برنامه ریزی و توسعه استان به ریاست استاندار تهران به موضوع طرح و اجرای سند آمایش استان تهران پرداخت.

محمد حسین مقیمی استاندار تهران در این نشست گفت: امکان اینکه تهران به صورت مدیریت سه ضلعی از سوی دولت، شهرداری و استانداری اداره شود وجود ندارد و مدیریت پایتخت باید واحد، منسجم و پایدار باشد تا مسائل آن حل و فصل شود.