کدخبر: ۲۲۹۴۳۶ لینک کوتاه

اولویت بانک مرکزی ؛برقراری فوری ثبات در بازار ارز

اقتصادنیوز :عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای پول و اعتبار با بیان اینکه رئیس کل جدید بانک مرکزی برون رفت از وضعیت موجود را نیازمند حمایت ارکان حاکمیت از بانک مرکزی می داند گفت، برقراری فوری ثبات و آرامش در بازار ارز و سکه اولویت کاری این بانک و خواست عموم مردم است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمدرضا تابش روز دوشنبه در دیدار عبدالناصر همتی رییس کل جدید بانک مرکزی، از زحمات ولی الله سیف رئیس پیشین این بانک تشکر و برای همتی که در عرصه اقتصادی صاحبنظر و در زمینه مدیریت بانکی و بیمه ای دارای تجارب ارزنده ای است، آرزوی موفقیت کرد.

وی خواستار اصلاح سیستم بانکی که بسیاری از نابسامانی های عرصه اقتصاد کشور نشات گرفته از آن است شد.

تابش گفت: رئیس کل جدید بانک مرکزی، برون رفت از وضع موجود را نیازمند تحلیل واقع بینانه و برنامه ریزی علمی و حمایت ارکان حاکمیت از بانک مرکزی دانست و ابراز امیدواری کرد با اعمال سیاست های جدید، آرامشی در عرصه اقتصاد کشور و بازار ارز و سکه حاکم شود.

تابش‌ باتوجه به ترکیب موزون و کارآی شورای پول و اعتبار که از هر سه قوه نمایندگانی در آن حضور دارند، بهره گیری از این ظرفیت را برای اعمال سیاست های شایسته بانکی، پولی و اعتباری ضروری دانست.

عضو هیات انتظامی بانک ها، برقراری فوری ثبات و آرامش در بازار ارز و سکه را اولویت کاری رئیس کل جدید و خواست عموم مردم ذکر کرد و اصلاح سیستم بانکی که بسیاری از نابسامانی های عرصه اقتصاد کشور نشات گرفته از آن است را خواستار شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرد: قاطبه نمایندگان محترم پیگیر خواسته های مردم و توقعات آنها از سیستم بانکی و بانک مرکزی خصوصا حفظ قدرت خرید مردم و حفظ ارزش پول ملی هستند و در این مسیر از هیچگونه تلاشی فروگذار نخواهند کرد.

همتی نیز در این دیدار برون رفت از وضع موجود را نیازمند تحلیل واقعبینانه و برنامه ریزی علمی و حمایت ارکان حاکمیت از بانک مرکزی دانست و ابراز امیدواری کرد با اعلام سیاست های جدید، آرامشی در عرصه اقتصاد کشور و بازار ارز و سکه حاکم شود.