کدخبر: ۲۲۹۶۵۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ابراز امیدواری فرانسه برای ارسال هواپیماهای ATR به ایران

اقتصادنیوز؛ برونو لومیر وزیر دارایی فرانسه ابراز امیدواری کرد بتواند پیش از ۶ آگوست برای ارسال هواپیماهای ATR به ایران از آمریکا مجوز بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «برونو لومر» (Bruno Le Maire) وزیر دارائی فرانسه در اظهاراتی ابراز امیدواری کرد بتواند پیش از ششم آگوست برای انتقال هواپیماهای حمل و نقل منطقه‌ای (ATR) به ایران، از آمریکا مجوز دریافت کند.

وی با اعلام این خبر گفت: این هواپیماها قرار بود تا پیش از روز ششم آگوست (۱۵ مرداد) سال جاری تحویل داده شوند. آن ها هواپیمایی هستند که به طور مشترک توسط شرکت فرانسوی ایرباس و شرکت ایتالیایی «لئوناردو فین‌مکانیکا» ساخته می‌شود.

وی در ادامه افزود: این هواپیما یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای توربو ملخ‌دار در جهان است که برای جابجایی کمتر از ۹۰ مسافر طراحی شده است.

«برونو لومر» اضافه کرد: هفته‌ هاست من مشغول مذاکره با همتای آمریکایی‌ خود استیو منوچین هستم و امید دارم در مورد برخی مسائل مربوط به شرکت های تجاری فرانسوی از سوی طرف آمریکایی گشایشی حاصل شود.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۸ ماه مارس سال جاری میلادی (۱۸ اردیبهشت) به بهانه های واهی و به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد و تهدید کرد که تحریم های واشنگتن علیه تهران که بر اساس توافق مذکور در زمان دولت قبلی این کشور تعلیق شده بود را بازمی گرداند.