احتمال بلوکه شدن دارایی‌های ایران در انگلیس

کدخبر: 229804
اقتصادنیوز: هرچند نقش عربستان در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ثابت شده اما ریاض تا کنون توانسته با اعمال فشار از تبعات آن در امان مانده و در عوض ایران از سوی خانواده های قربانیان محاکمه شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رویترز در خبری از اقدام خانواده های قربانیان حوادث ۱۱ سپتامبر برای مسدود کردن دارایی های ایران در انگلیس خبر داده است.

این اقدام در حالی است که نقش عربستان در حوادث تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ کاملا تائید شده اما تا کنون هیچ اقدام قانونی و یا شکایتی علیه ریاض از سوی خانواده های قربانیان این حادثه مطرح نشده است.

در اواخر دوران ریاست جمهوری باراک اوباما زمانی که گزارش کاخ سفید با وجود حذف صفحات مربوط به نقش عربستان در حوادث ۱۱ سپتامبر منتشر و صحبت از امکان محاکمه مقامات عربستانی به دلیل نقش آنها در حملات ۱۱ سپتامبر به میان آمد، ریاض تهدید کرد که در صورت وقوع چنین اتفاقی تمامی دارایی های خود را از آمریکا خارج می کند و همین امر موجب شده تا این لحظه شکایتی علیه عربستان مطرح نشود اما در عوض برای راضی نگه داشتنن خانواده های قربانیان به این بهانه که بعد از سال ۲۰۰۱ برخی از اعضای القاعده در ایران حضور داشته اند، چند شکایت علیه تهران مطرح شده است.

علاوه بر پرونده جنجالی ۱۱ سپتامبر چند روز قبل هم اعلام شد که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای بلوکه کردن پول های ایران دسیسه ای جدید راه انداخته و شکایتی را در خصوص حمایت از تروریسم علیه تهران مطرح کرده اند.

در همین رابطه روزنامه جروزالیم پست از همکاری یک شرکت حقوقی اسرائیلی با افرادی در آمریکا و طرح شکایتی علیه ایران خبر داد. این افراد مدعی هستند که قربانی اقدامات ایران در خارج از مرزها هستند. این روزنامه چاپ سرزمین های اشغالی در توضیح این خبر می نویسد: شکایتی در واشنگتن علیه ایران و بانک سرمایه گذاری اروپا به دلیل ارتباط با تهران مطرح شده است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما