کدخبر: ۲۳۰۴۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

محمدعلی ابطحی:

روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشته و ندارد

اقتصادنیوز؛ محمدعلی ابطحی با اشاره به اینکه این دولت با توجه به حذف‌های صورت گرفته بهترین انتخاب اصلاح‌طلبان بود، گفت: اصلا این کابینه، کابینه اصلاحات نیست، بلکه کابینه رئیس جمهور است و او هم ادعای اصلاح طلبی نداشته و ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به حمایت جریان اصلاحات برای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید گفت: اصلاحات تلاش زیادی برای ادامه دولت روحانی انجام داده و همچنان این حمایت را صحیح قلمداد می کند که همین حمایت ها حق بیشتری برای گلایه و نقد عملکرد دولت را مشمول جریان اصلاحات می کند. منافاتی بین حمایت اولیه و این نقد های اصولی و خوب وجود ندارد.

فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به سوالی در مورد اثرگذاری این نقدها بیان کرد: نه رئیس دولت، اعلام اصلاح طلب بودن کرده و نه جریان اصلاحات به دیدِ دولت اصلاح طلب به دولت روحانی نگاه کرده است. اصلاح طلبان برای بهبود وضعیت مردم و اصلاح شرایط پیشنهاداتی را علنی و غیر علنی به رئیس دولت می دهند، اما روحانی الزامی برای اجرای پیشنهادات مطرح شده توسط اصلاح طلبان ندارد. به خاطر حذف های گسترده صورت گرفته، این دولت بهترین انتخاب اصلاح طلبان بود. از ابتدای دولت و زمان معرفی وزرا بنا به حساسیت های جریان اصلاحات حتی در مورد برخی اشخاص از سوی بزرگان این جریان تذکراتی مطرح شده بود، اما مورد توجه جدی رئیس جمهور قرار نگرفت .

معاون رئیس دولت اصلاحات در مورد چگونگی نقش اصلاح طلبان در چینش کابینه اظهار کرد: اصلا این کابینه، کابینه اصلاحات نیست، بلکه کابینه رئیس جمهور است و او هم ادعای اصلاح طلبی نداشته و ندارد؛ اما مهم رفاه مردم است و ما از هر کسی که بتواند برای مردم کار کند حمایت می کنیم.

محمد علی ابطحی در پاسخ به سوال چگونگی تغییرات کابینه را اینگونه بیان کرد: در خصوص تغییرات کابینه خصوصا در تیم اقتصادی اجماعی در همه گروهای سیاسی وجود دارد.

فعال سیاسی اصلاح طلب در پایان اظهار امیدواری کرد که هرچه سریع تر تصمیمات در خصوص تغییر در کابینه اتخاذ شده و عمل بشود تا شرایط اقتصادی مردم بهبود پیدا کند.