کدخبر: ۲۳۰۷۲۲ لینک کوتاه

عضو فراکسیون مستقلین:

آمریکا با طرح مذاکره به دنبال انداختن توپ در زمین ایران است

اقتصادنیوز؛ عزت‌الله یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه اعتماد مبنای مذاکره و توافق است گفت: آمریکایی‌ها با طرح مذاکره به دنبال انداختن توپ در زمین ایران هستند در صورتی که اصل مذاکره بر پایه اطمینان است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت؛ عزت الله یوسفیان‌ملا در خصوص مذاکرات ایران و آمریکا، گفت: جمهوری اسلامی ایران با آمریکا مذاکره کرده و طرح مجدد این موضوع جدید و تازه نیست، در جریان تصویب برجام یا تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی مذاکرات انجام گرفته است. کما اینکه برای جمهوری اسلامی تفاوتی ندارد که مذاکرات در زمان چه رئیس جمهور یا وزیر خارجه‌ آمریکایی انجام گیرد. در واقع شرایطی ایجاد شده که اعتماد و اطمینان جمهوری اسلامی به مذاکرات با آمریکا از بین رفته است.

رفتارهای افراطی ترامپ اعتماد به آمریکایی‌ها را خدشه‌دار کرده است

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: افراط و تفریط در رفتارها و تصمیم‌گیری‌های ترامپ در برخورد با کشورهای مختلف اعتماد به آمریکایی‌ها را خدشه‌دار کرده است، در صورتی که جمهوری اسلامی با اصل مذاکره موافق است اما طرف مقابل نمی‌تواند کشور بی ثبات فکری باشد.

وی افزود: در کشور ما نیز هنوز اتفاق تحریمی نیفتاده است اما تهدیدهای متعدد ترامپ و سایر سردمداران آمریکایی موجب بی‌ثباتی اقتصادی در ایران شده است، اما هیچ تضمینی برای عدم تکرار رفتارهای افراطی ترامپ وجود ندارد بنابراین احتمال زیر سوال بردن هر مذاکره یا قراردادی مجدد وجود دارد.

آمریکایی‌ها به دنبال انداختن توپ به زمین ایران هستند

یوسفیان ملا یادآور شد: مذاکره بدون پیش شرط هم نمی‌تواند موجب جلب اعتماد یا اطمینان به آمریکا شود، آنها از برخی قراردادهای بین‌المللی و حقوقی خارج شدند و هم‌اکنون هم با طرح مذاکره به دنبال انداختن توپ در زمین ایران هستند در صورتی که اصل مذاکره بر پایه اطمینان است.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در صورتی که طرح مذاکرات با آمریکا مطرح باشد، شورای عالی امنیت ملی باید به عنوان نهاد بالادستی به موضوع ورود پیدا کند، البته شورا با موافقت مقام معظم رهبری می‌تواند به بحث مذاکرات وارد شود اما اگر اعتماد حاصل نشود، شورای عالی امنیت ملی هم ورودی به این موضوع نخواهد داشت.