کدخبر: ۲۳۱۲۸۴ لینک کوتاه

اخراج ۲۰۰ نفر از کارمندان شرکت دانمارکی به دلیل تحریم‌های ضد ایرانی آمریکا

اقتصادنیوز؛ شرکت مهندسی «هالدور توپسو» دانمارک اعلام کرده است که به دلیل اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، ۲۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ شرکت مهندسی «هالدور توپسو» (Haldor Topsoe) مرتبط با کشور دانمارک و یکی از بزرگ ترین شرکت‌ های مهم در تولید کاتالیزورهای صنعتی امروز چهارشنبه اعلام کرد که به دلیل تحریم‌ های آمریکا علیه ایران مجبور به اخراج حدود ۲۰۰ نفر از ۲۷۰۰ نفر کارمند خود است. 

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که بازگشت تحریم های واشنگتن علیه تهران تأمین اعتبار لازم برای مشتریان این شرکت در ایران را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه ۱۵ مرداد ماه جاری با امضای دستوری اجرائی تحریم های پیشتر تعلیق شده علیه ایران را ۳ ماه پس از خروج یکجانبه این کشور از برجام دوباره بازگرداند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۸ ماه مارس سال جاری میلادی (۱۸ اردیبهشت) به بهانه های واهی و به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد و تهدید کرده بود که تحریم های واشنگتن علیه تهران که بر اساس توافق مذکور در زمان دولت قبلی این کشور تعلیق شده بود را بازمی گرداند.