کدخبر: ۲۳۱۵۲۰ لینک کوتاه

رمزگشایی «عربی ۲۱» از توئیت «مجتهد»؛

محمد بن‌ زاید قصد ترور برادر بزرگترش را دارد

اقتصادنیوز؛ تارنمای خبری «عربی ۲۱» از توئیت «مجتهد» فعال سیاسی عربستانی استنباط کرد که «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی به دنبال تروز برادر بزرگتر خود «خلیفه بن زاید» حاکم تشریفاتی امارات متحده عربی با ماده پلوتونیوم است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب؛ تارنمای خبری 'عربی ۲۱' با رمزگشایی از تازه‌ترین توئیت «مجتهد» فعال سیاسی عربستانی روز جمعه مدعی شد: 'محمد بن زاید' ولیعهد ابوظبی درصدد است، 'خلیفه بن زاید' برادر و حاکم تشریفاتی امارات متحده عربی را با ماده پلوتونیوم از بین ببرد.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری عربی ۲۱ به نقل از توئیت منتشر شده مجتهد گزارش داد: قدرت در امارات از یک مقام تشریفاتی به صورت رسمی در می‌آید، شر فرد موذی که بدون شایستگی به شهرت رسیده است، کم می‌شود و کشور به صورت یک قدرت یکپارچه و متمرکز درخواهد آمد.

عربی ۲۱ می‌نویسد: برخی بر این باورند که منظور مجتهد از ' شخص مزعج' (شخص موذی) در توئیتش، خلیفه بن زاید حاکم امارات است که محمد برادر کوچکترش قصد ترور آن بوسیله ماده پولوتونیوم را دارد.

این تارنمای خبری در ادامه مدعی شد:، اما برخی دیگر بر این باورند منظور مجتهد از این شخص، 'محمد بن راشد آل مکتوم' نخست وزیر امارات و حاکم دبی است که از محبوبیت زیادی در میان شهروندان این کشور برخوردار است.

به نوشته این تارنما، منظور جمله 'کشور به صورت یک قدرت یکپارچه و متمرکز درخواهد آمد' این است که در صورت به حکومت رسیدن محمد بن زاید و نشستن آن بر تخت سلطنت امارات متحده عربی، نظام فدرالی کنونی در این کشور حذف و یک حکومت مرکزی یکپارچه (در ابوظبی) تشکیل خواهد شد.

امارات در چند سال گذشته بدون ذکر جزئیات هدف سفر خلیفه بن زاید به خارج از کشور، بار‌ها اعلام کرده است که وی ابوظبی را ترک کرده است.

رئیس ۷۰ ساله امارات متحده عربی از ۲۴ ژانویه ۲۰۱۴ (۴ بهمن ۱۳۹۲) که سکته مغزی کرد از شرایط جسمانی خوبی برخوردار نیست.

وی در طول این سال‌ها به جز در مراسم عید فطر در ۲۵ ژوئن ۲۰۱۷ (۶ بهمن ۹۵) و فوت مادرش در ۲۹ ژانویه ۲۰۱۸ (۹ بهمن ۹۶) در هیچ مراسم رسمی حضور نداشته است.

خلیفه بن زاید که از ۳ نوامبر ۲۰۰۴ (۱۳ آبان ۸۳) ریاست دولت امارات را به دست گرفت، درپی سکته مغزی در این کشور با سکوت رسانه‌ای رو به روست و عملاً تمام قدرت در این کشور در دست 'محمد بن زاید' ولیعهد و برادر کوچکترش قرار دارد.