کدخبر: ۲۳۲۷۵۰ لینک کوتاه

سفیر آمریکا در آلمان:

از اعتراضات خیابانی مردم ایران تا تحقق خواسته های آنها حمایت می‌کنیم

اقتصادنیوز؛ «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان مدعی شد که ما از اعتراضات خیابانی مردم ایران تا تحقق خواسته های آنها حمایت می کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان در یادداشتی در مجله فوکوس با اشاره به تحریم های واشنگتن علیه تهران نوشت: «آمریکا سعی دارد تا با افزایش دامنه فشارهای مالی خود بر ایران این کشور را به پای میز مذاکره بکشاند.

وخامت اوضاع اقتصادی در ایران سبب شده تا شماری از مردم دست به اعتراض های خیابانی بزنند. مردم معترض ایران شعار «مرگ بر آمریکا» سر نمی دهند بلکه آنها از گفتن «مرگ بر تورم»، «مرگ بر بیکاری» خواهان اصلاحات در کشور بوده و از مسئولان می خواهند که در برابر این اعتراض پاسخگو باشند.»

گرنل با حمایت از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای ایران ادعا کرد: از سرگیری تحریم های مالی علیه ایران سبب می شود تا فعالیت های این کشور در جهت حمایت از تروریسم کاهش پیدا کند. آمریکا همانند اروپا حمایت ایران از گروههای تروریستی و فعالیت های مداخله جویانه در خاورمیانه را محکوم می کند.

سفیر آمریکا در آلمان در ادامه مطلب خود آورده است: نه تنها آمریکا که اروپا نیز نگاه نگرانی نسبت به تامین امنیت با وجود فعالیت های هسته ای ایران دارد. واشنگتن با طرح برنامه هایی در خصوص حمایت از امنیت مشترک با اروپا در جهت بی ثبات کردن ایران در خاورمیانه اقدام خواهد کرد. 

گرنل با اشاره به اینکه بخش بانکی آمریکا نقش عمده ای در تجارت جهانی دارد، نوشت: راه ما برای همکاران تجاری با ایران باز نیست، سیاست های تحریمی ما آنقدر قوی است که آنها را نیز مورد تحریم قرار خواهیم داد. 

سفیر آمریکا در آلمان از کشورهای جهان خواست تا مناسبات خود با ایران را قطع کرده و در جبهه آمریکا قرار بگیرند. گرنل مدعی شد که ما از اعتراضات خیابانی مردم ایران تا تحقق خواسته های آنها حمایت می کنیم.