کدخبر: ۲۳۴۱۴۹ لینک کوتاه

رئیس سازمان حج و زیارت:

۴ نفر از حجاج به دلیل مشکلات قلبی فوت شده‌اند

اقتصادنیوز؛ حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت از فوت ۴ نفر از حجاج در اثر مشکلات قلبی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ 

 حمید محمدی با اشاره به اینکه در روز ۱۱ ذی‌الحجه تمام حجاج به جمرات می‌روند، اظهار کرد: از حدود ساعت ۶ صبح، کاروان‌ها طبق جدول برنامه‌ریزی به تدریج به جمرات رفته‌اند. در حال حاضر بیشتر حجاج رمی جمرات خود را انجام داده و خیمه‌ها بازگشته‌اند و حجاج اهل سنت بعد اذان ظهر راهی جمرات شدند .

وی ادامه داد: رمی جمرات در فضای آرام و خوبی در حال انجام بوده و حجاج در سلامت هستند. فضای منا، آرام و مناسب‌تر از سال گذشته است. حجاج هم نظم و انضباط را به خوبی رعایت می‌کنند.

محمدی همچنین با بیان اینکه رفت‌و آمد به جمرات و منا دغدغه همه عوامل اجرایی حج است، بیان کرد: چند میلیون جمعیت امروز به جمرات می‌رود بنابراین لازم است که حرکت حجاج طبق برنامه باشد که حجاج کشورمان طبق برنامه عمل کرده و به همین دلیل رمی جمرات با آرامش خوبی در حال انجام است.

به گفته وی فردا ۱۲ ذی‌الحجه با انجام سومین رمی جمرات توسط حجاج، ایام تشریق پایان یافته و حجاج به مکه باز می‌گردند.

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان با اشاره به وضعیت سلامت حجاج اظهار کرد: خدمات‌رسانی به حجاج در مطب‌های خیمه‌ها و بیمارستان هلال احمر در منا انجام می‌شود. وضعیت سلامت حجاج مناسب و بسیار بهتر از سال گذشته است. از ابتدای مراسم حج، ۴ نفر از حجاج به دلیل مشکلات قلبی فوت شده‌اند که در جمعیت ۸۶ هزار نفری حجاج، این اتفاقات رخ می‌دهد.