جنگ تجاری میان آمریکا و چین وارد مرحله جدیدی شد

کدخبر: 234226
اقتصاد نیوز: در پی اجرای مجازات‌های تجاری آمریکا علیه چین، پکن اعلام کرد اقدامات تجاری تلافی‌جویانه‌ای علیه واشنگتن به اجرا خواهد گذاشت.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، آمریکا اجرای افزایش 25 درصدی تعرفه‌های گمرکی بر 16 میلیارد دلار از واردات کالا و خدمات از چین را از امروز پنجشنبه آغاز کرد.

در پی اجرای مجازات‌های تجاری آمریکا علیه چین، پکن امروز اعلام کرد اقدامات تجاری تلافی جویانه‌ای علیه آمریکا به اجرا خواهد گذاشت.

چند روز بعد از آنکه آمریکا از اجرای افزایش 25 درصدی تعرفه ها بر 16 میلیارد دلار واردات کالا و خدمات از چین خبر داد پکن امروز اعلام کرد مجبور است اقدامات تلافی جویانه‌ای ضروری را علیه آمریکا به اجرا بگذارد. این اقدامات در حالی در روابط دو کشور روی می دهد که جنگ تجاری میان آمریکا و چین وارد مرحله جدیدی شده است.

وزارت بازرگانی چین نیز امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد به شدت مخالف مجازات های گمرکی اتخاذ شده آمریکاست اما با توجه به این اقدامات آمریکا مجبور است اقدامات تلافی‌جویانه تجاری علیه این کشور به اجرا بگذارد. دولت چین مشخص نکرده است که چه اقدامات تلافی جویانه‌ای در نظر دارد علیه واشنگتن به اجرا بگذارد. اما چین قبلا قول داده بود اگر آمریکا تهدیدات تجاری خود را عملی کند پکن نیز بر 16 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از آمریکا عوارض گمرکی 25 درصدی اعمال می کند.

وزارت بازرگانی چین اعلام کرد تعرفه های جدید آمریکا نقض آشکار قوانین سازمان تجارت جهانی است.

 

 

تیتر یک
  • گزارش عملیات بازار باز روز چهار شنبه ۸ بهمن

    در روز چهارشنبه ۸ بهمن ۳ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان نقدینگی به بانکها تزریق کرده و ۴ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان نیز به…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید