کدخبر: ۲۳۴۶۴۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

با این مچ بند از شر پشه‌ها راحت شوید

اقتصاد نیوز:در سال های اخیر وسایل مختلفی تولید شده اند که با تولید صدای بسیار بلند پشه ها را از محیط اطراف فراری می دهند. اما همه این سیستم ها کارکرد مناسبی ندارند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، در سال های اخیر وسایل مختلفی تولید شده اند که با تولید صدای بسیار بلند پشه ها را از محیط اطراف فراری می دهند. اما همه این سیستم ها کارکرد مناسبی ندارند. اما یک مچ بند جدید به نام Nopixgo Mosquito Bite Protection با رویکردی جدید می تواند افراد را شر مزاحمت پشه ها نجات دهد.

خبرگزاری فارس: با این مچ بند از شر پشه‌ها راحت شوید

 

مچ بند یادشده با منتشر کردن امواج الکترومغناطیسی می تواند پشه ها را بترساند و آنها را به دوردست ها براند. شرکت سوئیسی تولیدکننده این مچ بند می گوید این ابزار عملکردی مشابه با تخلیه الکتریکی جو زمین در زمان وقوع طوفان و رعد و برق دارد و چنین حالتی را در ذهن پشه ها ایجاد می کند. آنها زمانی که از طریق حسگرهای بدن خود متوجه انتشار این امواج می شوند تصور می کنند که طوفانی در راه است و لذا به سرعت از محیط دور می شوند.

به بیان دیگر پشه ها با دریافت این امواج تصور می کنند قرار است باد و باران شدیدی ببارد و لذا به جای نیش زدن بدن انسان ها ترجیح می دهند به دنبال سرپناهی برای حفظ جان خود بگردند.

امواج الکترومغناطیسی که از این مچ بند ساطع می شود، خطری برای سلامت انسان ندارند. زیرا قدرت آنها یک صدم قدرت سیگنال های تلفن همراه است و البته همین امواج می توانند پشه ها را تا شعاع دومتری از انسان دور کنند و خطر گزیده شدن را تا 50 درصد کاهش می دهند.

این مچ بند از پلاستیک سازگار با پوست دست ساخته شده، ضد آب است و باتری آن از طریق پرت یو اس بی در عرض یک ساعت شارژ شده و برای یک هفته قابل استفاده است. در صورت کاهش شدید شارژ باتری یک نمایشگر قرمز ال ای دی آغاز به کار می کند. قیمت این محصول 70 دلار است و در اوائل پاییز به بازار می آید.