نظر موافقین طرح استیضاح ترامپ

کدخبر: 235060
اقتصادنیوز؛ مقامات مختلف آمریکا به موضوع تحقیقات قانونی از دونالد ترامپ و امکان اینکه می‌توان او را استیضاح کرد یا نه واکنش نشان دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین؛ شماری از مقامات مختلف آمریکا درباره تحقیقات قانونی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و امکان اینکه می‌توان او را استیضاح کرد یا نه واکنش نشان دادند.

مقامات آمریکایی در مورد احتمال اینکه می‌توان دونالد ترامپ را به خاطر شهادت مایکل کوهن وکیل پیشین وی در دادگاه ضد وی استیضاح کرد، اظهارات نظر کرده اند.

کوهن در دادگاه این موضوع را تایید کرد که وی مبلغی را از طرف ترامپ به استورمی دانیلز بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی پرداخت کرده است تا وی ساکت شود و از هرگونه اظهار نظر در زمان تبلیغات انتخاباتی درباره ترامپ خودداری کند.

اریک اسوالول (Eric Swalwell) نماینده دمکرات ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا درباره ترامپ گفت: «ترامپ بالاتر از قانون قرار ندارد. ما نباید درابطه با واقعیت‌ها همانند ترامپ فردی بی ملاحظه باشیم. اگر این قدرت به ما داده شود که وی را احضار کنیم. آنگاه ما می‌توانیم به مردم آمریکا این اطمینان را بدهیم که قصد داریم که کار خود را انجام دهیم.»

آلن درشویتز (Alan Dershowitz) استاد حقوق دانشگاه هاروارد هم در این رابطه گفت: «ما باید به عمق این موضوع دست پیدا کنیم. به این موضوع توجه کنید که من به خوبی این موضوع را درک می‌کنم و امیدوارم که ترامپ مرتکب جرم شده باشد و قابل استیضاح باشد رئیس جمهور و یا هر نامزد انتخاباتی مسئوول رفتار و کردار اعضای ستاد مبارزات انتخاباتی خود است؛ بنابراین تنها سوالی که در اینجا وجود دارد این است که آیا وی در این جرایم مشارکت داشته است یا نه؟ آیا او این موضوع را گزارش کرده است یا نه؟ برخی می‌گویند که این موضوع به تامین کننده مالی ستاد مبارزات انتخاباتی مربوط می‌شود و به رئیس جمهور مربوط نمی‌شود.»

گفتنی است مایکل کوهن که متولد اوت سال ۱۹۶۶ است یک حقوقدان آمریکایی است که بعنوان وکیل و سخنگوی رئیس جمهور فعلی آمریکا یعنی دونالد ترامپ فعالیت می‌کرد. تا قبل از این سمت وی بعنوان معاون ویژه و دستیار در شرکت‌های وابسته به دونالد ترامپ نظیر ترامپ اینترتینمنت و اریک ترامپ مشغول به فعالیت بود.

از آوریل سال ۲۰۱۸ کوهن زیر ذره بین تحقیقات رابرت مولر؛ بازپرس ویژه تحقیقات در رابطه با اتهاماتی از جمله،کلاهبرداری بانکی، تخلف در هنگام برگزاری مبارزات انتخاباتی و پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن روبرو شد.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۲۲ خرداد ۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ با وجود اینکه شاهد رشد ۴۰ درصدی معاملات اوراق بدهی دولت بودیم، اما ارز معاملات بار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما